Dukla byla od úvodního buly směrem dopředu nebezpečnější a už ve čtvrté minutě mohl otevřít skóre Illéš. Při úniku ho sekl Bořuta a rozhodčí nařídil trestné střílení. Jenže to jihlavský forvard neprovedl nejlépe a Stezka udržel čistý štít.

A právě zakončení brzdilo jinak slušnou jihlavskou hru. Na hostujícím brankáři ztroskotal i Pekr, znovu Illéš a po skvělé práci Čachotského také Chlubna se Skořepou. O zajímavé momenty nebyla tedy nouze a pár jich obstarali i hosté. Jan Brož hájící domácí svatyni byl ovšem pohotový a změnu skóre nepřipustil.

Střelecké trápení neprolomil ani v úvodu druhého dějství Vítězslav Brož, znovu se vytáhl havířovský muž s maskou. Velkou šanci si vypracovali i hosté, ale Fridrich minul prázdnou branku. A tak musela udeřit zkušenost. Tomáš Čachotský se v přečíslení vydal po pravé straně a šikovně svou střelu skryl za jednoho z bránících hráčů. Stezka reagoval pozdě - 1:0. Jen pár centimetrů dělilo Pekra od toho, aby slavil také. Jeho tvrdý projektil však orazítkoval horní tyčku.

Na utkání osmého kola druhé ligy nebudou hráči Jihlavy (v modrém) vzpomínat v dobrém. Blansku (v červeném) totiž podlehli vysoko 1:4.
Domácí prokletí trvá dál. Fotbalisté Jihlavy podlehli nováčkovi z Blanska

Dvě potyčky v rychlém sledu po sobě dodaly zápasu punc hokeje se vším všudy. Rozdávaly se i tresty, ale na obou stranách zároveň, čili přesilovky k vidění nebyly. Až v závěru druhé části byla nabídnuta tato výhoda Dukle, která v ní však shořela jako papír. Pouhých devět vteřin před druhou sirénou se vymanil od pravého mantinelu Kachyňa a zakončením z mezikruží prostřelil Brože!

Jihlava v závěrečném dějství prahla po druhé brance znamenající tříbodový zisk, ale v cestě stál výtečný Stezka. Ten vytasil výborné zákroky proti Poletínovi, ustál i dvě nepříjemné dorážky po střele Krenželoka. Domácí se deset minut před koncem dožadovali druhého trestného střílení, ale bránění Pekra při úniku takto posouzeno nebylo, což rozlítilo všechny na jihlavské střídačce. Tam se chytali za hlavu všichni i v samotném závěru, kdy se marně snažil Čachotský procpat puk přes Stezkův beton.

Šlo se do prodloužení, a to mělo grády. Po Skořepově nemastném zakončení se brankář Havířova zranil. Chvíli sice v bránkovišti vydržel, a přežil i obrovskou šanci Illéše, ale nakonec se nechal vystřídat. A jeho nástupce Daňa pobyl mezi tyčemi necelou půlminutu! Hostující Bořuta se totiž nechal vyloučit a v následné přesilovce ukončil zápas střelou mezi jeho betony Krenželok!

Chance liga
JIHLAVA - HAVÍŘOV 2:1P
Branky a nahrávky: 31. Čachotský (Mareš), 64. Krenželok (Fronk, Pekr) – 40. Kachyňa (Rašner, Maruna). Rozhodčí: Kostourek, Micka – Beneš, Kotlík. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Třetiny 0:0, 1:1, 0:0. Jihlava: J. Brož – Krenželok, Kolář, Černý, Eliáš, Bilčík, Mareš, Strejček – Čachotský, Skořepa, Illéš – Jiránek, Fronk, V. Brož – Harkabus, Poletín, Pekr – Havránek, Lichanec, Chlubna. Havířov: Stezka (64. Daňa) – Mrowiec, Bořuta, Rašner, Chroboček, Kachyňa, Rutar, Kočí – Bednář, Rudovský, Adamský – Szturc, Maruna, Kotala – Doktor, Seman, Procházka – Fridrich, Mrva, Sklenář.