Dukla vyměnila pro druhé utkání pod Ještědem gólmany, útočné řady byly posíleny o v pondělí nuceně absentujícího křídelníka Straku. Přesto hosté vstoupili do zápasu ještě hůře. Tentokráte totiž inkasovali již po třiašedesáti sekundách hry.

Severočechy gól nabudil, v úvodním dějství vyprodukovali třikrát tolik střel než jeho protivník. Jihlavané se významně připomněli jen jednou, Čachotského tvrdou střelu ale Will zlikvidoval.

FC Viktoria Plzeň - FC Vysočina Jihlava
Jihlavské vzpouře osudu pomohl i čistější vzduch v kabině

Herní převaha Bílých Tygrů pokračovala i po první pauze. Znovu však byla jalová a tak udeřilo na druhé straně. V přesilovce vyrovnal Hamill. Domácí kontrovali Kvapilem, ten však už podruhé v utkání rozezvučel Škarkovo břevno.

Rozhodnutí padlo v 50. minutě, kdy ranou od modré propálil vše v cestě Ševc – 2:1. Jihlavští se již na odpověď nevzmohli.

LIBEREC – JIHLAVA 2:1
Branky a nahrávky: 2. Redenbach (M. Kvapil), 50. Ševc (Šmíd, Filippi) – 30. Hamill (Stříteský). Rozhodčí: Šír, Pražák – Barvíř, Zavřel. Vyloučení: 4:4, navíc Pyrochta (L) 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 4 929. Třetiny: 1:0, 0:1, 1:0.

Liberec: Will – Pyrochta, Ševc, Kolmann, Šmíd, Jánošík, Derner – Jašek, Jelínek, Krenželok – Bulíř, Redenbach, Kvapil – Bakoš, Filippi, Lakatoš – Stránský, Bližňák, Ordoš.

Jihlava: Škarek – Šidlík, Stříteský, de la Rose, Suchánek, Bryhnisveen, Zdráhal – Čachotský, Zeman, Seman – Straka, Skořepa, Jiránek – Rabbit, Hamill, Anděl – Žálčík, Hubáček, Diviš.

Dohrávka zápasu 11. kola Tipsport extraligy ledního hokeje se odehrála 26. února v liberecké Home Credit areně. Utkaly se celky Bílí Tygři Liberec a HC Dukla Jihlava. Na snímku je Tomáš Jiránek.