Jihlavský výběr vytěžil z první třetiny, která skončila nerozhodně 1:1 a nabídla pár malých šarvátek, asi maximum, co mohl. A to i přesto, že se dostal do vedení, které zařídil bekhendovým pokusem Illéš. Větší část úvodního dějství totiž odehráli domácí v oslabení.

Více práce měl logicky Žukov, kterého dlouho vsetínská ofenziva jen rozchytávala. Prosadit se dokázali Valaši až v závěru. Pár vteřin po vypršení trestu Zadražila se zadovkou prosadil Gorčík.

Prostřední část začala Dukla lépe, dostala se do dvou přečíslení, ale vedení zpět si nevzala. Gába byl pozorný. S přibývajícím časem převzal iniciativu soupeř, a Žukov musel být rád, že exjihlavský Zeman orazítkoval jen břevno.

Nakonec se ovšem hosté dočkali. Po pravém křídle pláchl Březina a trefil skulinu mezi betonem a vyrážečkou. Dukla se do rytmu dostala až v závěru třetiny. Osmnáct vteřin před koncem se i radovala z vyrovnání, než se hlavní rozhodčí dohodli, že branku kvůli dřívějšímu hvizdu po faulu jednoho z hostujících hráčů, neuznají.

Dukle bylo ještě hůř po dalším prohřešku, který po devíti vteřinách převedl ve třetí branku Vlach. Aby to neměl Vsetín tak lehké, dokázali domácí snížit na rozdíl jediné branky. Po několika nepřesnostech na obou stranách propadla hostující obrana a Čachotský krásným blafákem do bekhendu nedal Gábovi šanci. A další parádu předvedla celá jihlavská lajna. Bezchybnou a rychlou souhru zakončil pod ležícím brankářem Pekr. Poslední minuty díky tomu nabídly skvělý hokej. Vzápětí si mohli hosté vzít vedení zpět, ale závar před Žukovem důležitou branku nepřinesl.

V prodloužení měla navrch Dukla, i když fantastický zákrok po vsetínském výpadu musel předvést i Žukov. Rušno bylo ale hlavně před Gábou, který také svůj tým podržel. Eliášova střela spadla na horní tyčku. A stejné místo orazítkoval po dalších pěti minutách Lichanec. A do třetice břevno vsetínské svatyně trefil Skořepa!

Dvacetiminutový přídavek vítěze neurčil, a tak přišly na řadu nájezdy. Osud do svých rukou vzal Havránek, který v sedmé sérii potrestal neproměněný nájezd Vlacha a rozjásal jihlavskou střídačku.

JIHLAVA - VSETÍN 4:3 sn
Branky a nahrávky: 6. Illéš (Fronk, Jiránek), 52. Čachotský (Havránek, Strejček), 54. Pekr (Lichanec, Juda), rozh. náj. Havránek – 19. Gorčík (Březina), 33. Březina (Pechanec, Gorčík), 46. R. Vlach (Bartko, Zeman). Rozhodčí: Barek, Pilný – Maštalíř, Bohuněk. Vyloučení: 10:8, navíc Strejček (Jihlava) 10 minut. Využití: 0:1. Třetiny: 1:1, 0:1, 2:1.
Jihlava: Žukov – Černý, Kolář, Dundáček, Mareš, Bilčík, Strejček, Eliáš – Jiránek, Fronk, Illéš – Čachotský, Skořepa, Mácha – Harkabus, Zadražil, Pekr – Havránek, Lichanec, Juda.
Vsetín: Gába – Ondračka, Smetana, Hryciow, Jenáček, Kudělka, Štac, Bartko – Berger, Vlach, Zeman – Půček, Kucharczyk, Klímek – Březina, Pechanec, Hořanský – Gorčík, Přikryl, Bednář.
Stav série: 1:0.