Třebíčský výběr se představí na svém ledě od půl šesté, a soupeřem mu budou Benátky nad Jizerou. Ty, stejně jako domácí, restart výsledkově zvládly. Porazily Vrchlabí 2:1. „Nám se do domácího zápasu určitě půjde po výhře v Sokolově lépe. A uděláme maximum pro to, abychom ho zvládli,“ chce trenér Horácké Slavie Jaroslav Barvíř další tříbodový zisk. „Připravíme na to hráče, aby měli co nejvíce informací o soupeři a byli na něj nachystaní,“ plánuje.

Chance liga
DNEŠNÍ PROGRAM: Vrchlabí - Ústí n. L. (17.00), TŘEBÍČ - Benátky n. J., Litoměřice - JIHLAVA, Poruba - Vsetín (vše 17.30), Kolín - Sokolov, Frýdek-Místek - Havířov (oba 18.00).

Kouč bílých hvězd byl s minulým výkonem v Sokolově spokojený a doufá, že jeho svěřenci na něj navážou, aby se začali z chvostu tabulky posouvat výš a výš. „Půjdeme krok po kroku, budeme dál poctivě pracovat a věřím, že tam bude progres a dostaví se i výsledky. A s tím bude lepší i nálada,“ tvrdí Barvíř. „Jen doufám, že po úterních testech nám nikdo neubude a budou všichni zdraví. Abychom měli k dispozici stejný tým jako v sobotu,“ přeje si.

Jihlavský celek čeká po dlouhé pauze venkovní mač. V Litoměřicích, které v sobotu prohrály ve Vsetíně 4:5, by hosté rádi navázali na vítězství v prodloužení nad Havířovem. „Ten výsledek považuji za ztrátu a pevně věřím, že se nám zlepší koncovka. Minule jsme dominovali, ale jen tím, že jsme nebyli produktivní, jsme nezískali všechny tři body,“ říká trenér Dukly Viktor Ujčík.

Podle něj to ale bude v Litoměřicích těžká zkouška. „Samozřejmě bychom byli rádi za výhru, ale respektujeme sílu soupeře. Ten má v týmu mladé kluky, reprezentanty do dvaceti let, kteří budou mít dobrý pohyb, hrát útočný hokej,“ vyzvedává přednosti dnešního soupeře. „Musíme se připravit na hru pod tlakem, abychom dokázali zvládat rychle rozehrávku. Jejich hru máme nastudovanou. Když se jim ale vyrovnáme pohybem a nasazením, tak by mohla být výhoda, že máme zkušenější kluky. Mladí je super věc, ale tihle hráči se dají strhnout,“ vidí jednu z cest k úspěchu.

Tou druhou je disciplína. „Mají skvělou přesilovku, nejúspěšnější v Chance lize, takže pokud chceme pomýšlet na body, nemůžeme hrát moc oslabení,“ má jasno kouč, který tím naráží i na fakt, že dnešní zajímavý duel bude v jistém směru trochu jiný. „Dnes (včera – pozn. autora) nám ještě přišlo upozornění, že rozhodčí budou pískat ve stejném stylu jako na mezinárodní scéně, protože Litoměřice tam mají ty kluky z reprezentace. Budeme si tedy muset dávat větší pozor na hákovaní, přidržení. To klukům musíme zdůraznit,“ plánuje.