Spartaku patřil úvod zápasu. Z tlaku se zrodilo dvoubrankové vedení, které přesnými ranami obstaral centr prvního útoku Marek Anderle. „Než jsme se rozkoukali, tak jsme o dvě branky prohrávali,“ popsal šok kouč Nového Jičína David Handl. Spartak ale přibrzdila smůlovatá situace. V 8. minutě napřáhl od modré Skaloš a po dvou tečích puk doplachtil do šibenice svatyně Jirkůva.

Hosté vyrovnali hru a hlavně ve druhé třetině to byl boj o každou píď ledu. Přesto měl Spartak vyloženější šance. Především druhý útok dostal několikrát obranu Severomoravanů pod tlak, jenže Plachý ani Tecl vyložené šance neproměnili. „Soupeř nás za to potrestal. Když se nedají šance, pak se nemůžeme divit,“ přijal logické vyústění boje ve druhé dvacetiminutovce Ladislav Kolda. Tomana ještě vychytal Jirkův, ale na bleskovou kombinaci, kterou zakončil Bacul už byl krátký.

V poslední dvacetiminutovce už se tedy začínalo nanovo. Nutno říci, že v tomto směru se do role mírného favorita dostali hosté. „Byli v psychické pohodě. Oni mohli, zatímco my jsme museli. Bylo důležité, abychom si udrželi chladné hlavy,“ popsal podstatné Ladoslav Kolda.

Pelhřimov ale v rozhodujících chvílích tahal za delší konec provazu. Na trefu Heřmana, ještě odpověděl Glabazňa, ale Kubátův gól už byl s přívlastkem vítězný. N. Jičín se v závěru tlačil hodně do útoku, byl nebezpečný, jenže z brejku ho poslal do kolen povedenou střelou Tecl.

Poslední minuty už Spartak zvládl až nečekaně chladnokrevně. „Vzali jsme si time out, abychom si ujasnili, co je potřeba hrát. Nechtěl jsem, aby hráči na poslední chvili udělali nějakou zbytečnou chybu. Bylo potřeba hrát na jistotu,“ vysvětlil kouč Spartaku.