Pro Pelhřimovsko byl zajímavější boj o osmičku, která si po základní části zahraje play off. Ten se hodně zdramatizoval. Humpolec oživil naději na prodloužení sezony výhrou nad Vimperkem.

HUMPOLEC – VIMPERK 4:2
Domácí hráli dobrou partii od začátku, ale dlouho se střelecky nemohli prosadit. Hubata ovšem ve třetí třetině vyrovnal a pak se vše zlomilo. Poslední desetiminutovka už domácím patřila beze zbytku, tři góly je nasměrovaly k plnému bodovému zisku.
Branky a nahrávky: 45. Hubata (Kočí), 52. D. Hřeben (Zeman), 54. Zeman (D. Hřeben), 55. Hurda (Hubata) – 20. J. Sitter (J. Předota, Voldřich), 57. Slabý (P. Novotný, Hail). Rozhodčí: J. Stach – Deim, Hřídel. Vyloučení: 10:11, navíc Podskalský a Voldřich (Vimperk) oba 10 minut. Využití: 0:2. Diváci: 120. Třetiny: 0:1, 0:0, 4:1. Humpolec: Zour – Kůrka, Zaňák, Kočí, Hurda, Zeman, D. Hřeben, Vitera, Hubata, M. Hynek, Brychta, Dolejš, Holec, Knězů. Vimperk: Podskalský – Voldřich, Vávra, R. Sitter, O. Předota, Vítovec, J. Sitter, Plouhar, J. Předota, Hail, Kouba, Slabý, Lang, R. Novotný, Gabauer.

ŽIROVNICE – STRAKONICE 2:5
Žirovnice sice dokázala otočit na 2:1, ale to bylo jen chvilkové vzepětí. Hosté kontrovali obratem na 2:3 a Slavoj ztratil půdu pod nohama. Nepomohlo mu ani stažení hry na dvě pětky. Na jeho výkonu byla až příliš citelná absence nemocného Ondřeje.
Branky a nahrávky: 8. Popelka (Navrátil, Šachl), 28. Stach (Šachl, Navrátil) – 9. M. Hrubý (T. Růžička, J. Hřebíček), 30. Dlouhý, 32. Bazgier (Ondrejec), 52. Andrle (Binder, T. Růžička), 58. T. Růžička (Binder). Rozhodčí: Pexa – Karlín, Jirovský. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:0. Diváci: 75. Třetiny: 1:1, 1:2, 0:2. Žirovnice: Krásný – Reisner, Ištvánik, Koláček, V. Soukup, Popelka, Beránek, Kalvas, Gurka, M. Stach, Šachl, Navrátil, Písař (18. Körner), P. Javůrek, Kubín. Strakonice: Myslivec – J. Hřebíček, M. Hrubý, D. Kovář, Ondrejec, Gross, D. Papež, Binder, T. Růžička, Z. Pangrác, Bazgier, Major, Dlouhý, Andrle, Srb, Kurečka.

PÍSEK – DAVID SERVIS 3:2
Zápas svou kvalitou přesáhl rozměry soutěže. Domácí vsadili na precizní obranu a vyplatilo se jim to. Ve 26. minutě už vedli 3:1 a z náskoku žili po celý zápas. V jeho místy až hodně emotivním zbytku dokázal snížit jen Janda.
Branky a nahrávky: 6. Vlk (Sýbek, Jungbauer), 13. Jan Kudrna (Jungbauer), 26. J. Řehoř (O. Gába, V. Novák) – 15. F. Mrázek (Vojta), 41. D. Janda (R. Šulčík). Rozhodčí: Vovčko – Diviš, Sýkora. Vyloučení: 8:8, navíc D. Janda, Chaloupka (David Servis) oba 10 minut, F. Mrázek (D. Servis) 5 minut a do konce utkání. Využití: 1:1. Diváci: 350. Třetiny: 2:1, 1:0, 0:1. Písek: Pipek – D. Mazanec, Jirků, P. Procházka, M. Hřebíček, Jan Kudrna, Koutenský, O. Gába, V. Novák, J. Řehoř, Sýbek, Jungbauer, Slavík, Vlk, Ciboch, Volf. David Servis České Budějovice: Vojta (30. J. Jágr ml.) – Vomela, Chaloupka, Zíka, Tupý, Cikán, Brus, Fleischman, R. Suchánek, F. Mrázek, R. Šulčík, J. Hanzal, D. Janda, Daniel Mikeš, Sumerauer, Dalibor Mikeš.

VESELÍ – SOBĚSLAV 3:5
Sousedské derby mělo překvapivého vítěze. Domácí zaplatili daň za velkou nedisciplinovanost, hosté si za bojovnost body zasloužili. Výhra je ještě drží v naději na postup do play off.
Branky a nahrávky: 6. Dušák (M. Janda), 40. M. Drs (M. Janda), 56. Dušák (L. Míchal) – 14. Smrž (TS), 33. Jansa (Máca), 40. Smrž, 42. Červenka, 60. Smrž. Rozhodčí: D. Čáp – Deim, Hřídel. Vyloučení: 12:14, navíc Bůžek (Veselí) 10 minut, Kypta (Veselí) 5 minut a do konce utkání. Využití: 2:1. Diváci: 300. Třetiny: 1:1, 1:2, 1:2. Veselí nad Lužnicí: F. Dvořák – M. Drs, L. Míchal, J. Drs, Schmied, Krampl, Kypta, M. Čáp, Mikeska, Dušák, Z. Sekera, M. Janda, Bůžek, Klimeš, Benda, Vlach, Arnold. Soběslav: J. Dvořák – Červenka, Sládek, Jansa, Karpíšek, Hastrman, Prokůpek, Hák, Žákovský, Smrž, M. Kučera, Máca, Smíšek, Chalupský, Horáček, Zajíc.

MILEVSKO – HLUBOKÁ N. V. 5:3
Dvě třetiny sahal poslední tým tabulky po překvapivém vítězství, ale pak přišel jeho totální kolaps. Milevsku stačila minuta na zlikvidování dvoubrankového manka a v poslední desetiminutovce obrat završili Novotný a Fořt.
Branky a nahrávky: 9. T. Novotný (A. Nevolný), 43. Reiniš (Hamerle, Urbanec), 43. T. Novotný, 49. T. Novotný (Pouch), 55. Fořt (Bartůněk) – 18. Heřmánek (Fuka), 22. Miler (Žlůva, Maurenz), 35. Gottwald (Miler, Maurenz). Rozhodčí: Hamr – Streďák, J. Živnůstka. Vyloučení: 7:4. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 350. Třetiny: 1:1, 0:2, 4:0. Milevsko: Šindelář – Matějka, Votruba, Štych, Jíška, Bartůněk, J. Havran, A. Nevolný, Pouch, T. Novotný, Urbanec, Pešta, Hamerle, Radosta, Reiniš, Fořt, Sláma, I. Novák, Kořánek. Hluboká nad Vltavou: Dašek – Dušek, M. Král, P. Bělohlav, Jan Formánek, Žlůva, Moudrý, Oulík, Fuka, M. Černý, Miler, Maurenz, Gottwald, Heřmánek.

TÁBOR B – ČESKÝ KRUMLOV 5:4
Tábor má velké problémy s marodkou, proto do zápasu nasadil i šest juniorů. Ti rozhodně nebyli jen do počtu, naopak kvalitním výkonem se podíleli na vítězství. O úspěchu domácích rozhodl skvělý nástup do poslední třetiny, který přinesl obrat ve skóre.
Branky a nahrávky: 4. Kratochvíl (A. Hájek), 8. Prštický (Adamec), 20. Pospíchal (Bílek), 41. R. Ježek (T. Heršálek), 42. Pospíchal (Nehoda) – 6. J. Kadlec (Čížek), 9. Klíma (M. Lukeš), 15. J. Kadlec (Čížek), 24. Z. Uhlíř (M. Lukeš). Rozhodčí: J. Stach – Macháček, Zelenka. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:1. Diváci: 200. Třetiny: 3:3, 0:1, 2:0. Tábor B: Šelepa – Pospíšil, Hošek, Samec, Adamec, Mikš, F. Novotný, A. Hájek, Hubáček, R. Ježek, T. Heršálek, T. Kratochvíl, R. Pechánek, Prštický, Pospíchal, Nehoda, Bílek. Č. Krumlov: Pícha (21. R. Lukeš) – Štěrba, Gallistl, Machálek, Čížek, M. Šimek, Matlášek, J. Kadlec, R. Uhlíř, Vondřich, M. Lukeš, Z. Uhlíř, Klíma, Svěchota, J. Fučík, Štěpán, J. Marek.