Svěřenci trenéra Martina Melouna naposledy vyhráli 14. prosince a od té doby se propadají tabulkou. Momentálně jsou na deváté pozici, když ztrácejí na osmý Žďár nad Sázavou už pět bodů. S přihlédnutím k tomu, že zbývá sedm zápasů do konce základní části, vidina play off se hodně vzdaluje.

„Samozřejmě musím přiznat, že mě stávající situace netěší. Bohužel je ale taková, jaká je. Máme úzký kádr a velká marodka se promítla do našich výsledků,“ připomíná hraní v hodně nekompletních sestavách manažer klubu Aleš Kučera.

Ten s přihlédnutím k ekonomické situaci vyhlásil pro klub před sezonou poměrně skromný cíl, kterým byla záchrana. „Vím, že to vzhledem k podzimním výsledkům zní divně, ale je důležité, že tento prioritní cíl plníme. Starosti se záchranou nemáme, i když jsem přesvědčen, že jsme měli být v tabulce výše,“ uznal.

Pelhřimov do značné míry limituje úzký kádr a při jakékoliv marodce se trenér Meloun dostává do takřka neřešitelných potíží. Mladí hokejisté z vlastní líhně zatím nejsou adekvátní náhradou, za ligovými boji ostřílené kozáky.

Chybí hlavně Plachý. „I když si to připouštěl jen málokdo, ukázalo se, že na něm naše hra vyloženě stojí a padá. Tomáš je pro současný tým naprosto nepostradatelný, je tahounem. Nahradit ho neumíme,“ ví Kučera.

Blíží se konec lednového přestupního okénka, ale v Pelhřimově se kádr rozšiřovat nebude. „Určitě by nám prospělo, kdyby se zvýšila konkurence, ale rozhodli jsme se mužstvo nedoplňovat a dohrát sezonu ve stávajícím složení. Vede nás k tomu ekonomická situace, která není dobrá,“ nezastírá manažer devátého týmu tabulky.

Černá série
Kolín – Pelhřimov 5:1
Pelhřimov – J. Hradec 4:5 sn.
Pelhřimov – Technika 0:4
Břeclav – Pelhřimov 3:2
Pelhřimov – Trutnov 2:9
Nymburk – Pelhřimov 3:0
Žďár – Pelhřimov 3:2