Oslabení hokejisté Spartaku nedali ani gól

Pelhřimov – První zápas v novém kalendářním roce pelhřimovským druholigovým hokejistům bodový zisk nepřinesl.

6.1.2012 6

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Michaela Hasíková

Technice podlehli 0:4.Po pauze sice pelhřimovskou svatyni hájil Daniel Dolejš, ale to bylo jediné splněné přání trenéra Melouna. Ten musel sestavu doslova lepit.

V prvním útoku scházel Tomáš Plachý, který se musel zúčastnit pracovního školení. Mezi křídla Tecla a Hrbatého se tak postavil Martin Hadrava. Svým způsobem to byl logický tah, neboť forvard Havlíčkova Brodu si už tuto roli několikrát vyzkoušel.

Plná marodka

„Moc možností na výběr jsem neměl. Martin už hrál v prvním útoku před Vánocemi a docela to klapalo, takže volba byla jednoznačná,“ vysvětlil kouč Martin Meloun. Skladba druhého útoku už byla čirou improvizací. „Z tradičního složení mi zbyl jen Jirka Kubát, se kterým před časem v nouzi hrál Marek Hadrava. Celkem si dokázali vyhovět, takže jsem je dal k sobě. Nemocného Suka jsem nahradil Votápkem, tam už jsem skutečně neměl na výběr,“ přiznal trenér Spartaku.

Není divu. Kromě Plachého ze zdravotních důvodů se zápasu nezúčastnili Suk, Havel, Blažek a Adam. Pro hodně úzký kádr, který pelhřimovský tým má, je absence pěti hráčů skoro neřešitelným problémem. Do třetí útočné řady tak museli nastoupit Zadražil, Beneš a Hubata, kteří zatím spíše sbírají ligové zkušenosti. „Kritiku si nezaslouží. Byla na nich vidět snaha, ale pokud mám hodnotit skutečný výkon, pak musím konstatovat, že na pravidelné hraní II. ligy zatím nemají,“ byl upřímný Martin Meloun.

Samotný zápas byl plným odrazem pelhřimovských problémů. Technika sice přijela s vizitkou týmu, který prohrál čtyři utkání v řadě, ale vrhla se do útoku. Byla jasně lepším týmem a Dolejš měl od začátku co dělat. „Třetinu jsme ještě uhájili, ale pak už se soupeř prosadil. Musím uznat, že zaslouženě, protože byl lepší ve všech herních činnostech,“ uznal trenér.

Technika poprvé udeřila ve 24. minutě a jednalo se o spolupráci tradičních tahounů brněnského týmu. Jinak výborný brankář Dolejš neudržel ve své výstroji nahození Sedláčka a Mráz zrušil dominanci nul na ukazateli skóre. Hosté pokračovali v útočné hře a ještě ve druhé třetině se dočkali pojistky vedení. V oslabení se pár vteřin před odchodem do kabin prosadil Rajnoha.

„Označil bych to za klíčovou situaci utkání. My jsme v přesilovce usilovali o vyrovnání, ale po naší chybě naopak skóroval soupeř. Navíc to byl gól do šatny,“ připomenul Martin Meloun. Třetí část nevybočila ze scénáře těch předešlých. Technika měla více ze hry, Spartak se do střeleckých příležitostí dostával spíše jen sporadicky.

Stalo se tedy očekávané. Brno své vedení ještě navýšilo. Prsty v tom měl Česnek, který si v minulosti odehrál i několik zápasů v pelhřimovském dresu. Ve 47. minutě vypálil Benýšek, puk se odrazil právě k Česnekovi, a ten překonal Dolejše. Minutu před koncem uzavřel brněnský útočník skóre po úspěšně zrealizovaném přečíslení dvou útočících hráčů proti jednomu.

Lépe asi nebude

Pelhřimov se po prohře propadl na osmé místo v tabulce a balancuje tak na hraně postupu do play off. V sobotu se v dalším zápase představí v Břeclavi a v boji o body to nebude mít lehké. „Asi budeme opět v hodně improvizované sestavě. Nepočítám, že by se vrátil někdo z nemocných hráčů. Strach mám o to, aby k nim nepřibyl ještě Marek Hadrava, který odehrál utkání silně nachlazen,“ zmínil nepříjemnou skutečnost pelhřimovský trenér.

6.1.2012 VSTUP DO DISKUSE 6

Nejtepleji bylo v září v Dukovanech, nejvíc pršelo ve Velké Bíteši

Na fotografii jsou žáci ze ZŠ Počátky, třída 1. B paní učitelky Hany Rudišarové. Příště představíme prvňáčky ze ZŠ Rynárec

NAŠI PRVŇÁCI: Představujeme žáky ze ZŠ Počátky

Raf & Taksík zvou na koncert, který vyjde na jaře na vinylu

Rynárec – Na zajímavý koncert, který se uskuteční v pátek 20. října, láká hospoda v Rynárci u Pelhřimova.

České vlajky zabojují v příštím roce o rekord

Pelhřimovsko – Česká vlajka by se v příštím roce mohla stát hlavním aktérem nového rekordu.

Cabúk: Na oslabeného soupeře jsme nevyvinuli tlak

Okříšky, Bystřice nad Pernštejnem – Od té doby, co se fotbalisté Okříšek vyhoupli do čela tabulky, nevyhráli. Po porážce do Pelhřimova a remíze ve Velkém Meziříčí přišla v 11. kole krajského přeboru domácí porážka od Bystřice.

Rekordmanka dokázala vyjmenovat všechna jména z kalendáře

Pelhřimov – Česká kniha rekordů se rozrostla o nový paměťový rekord. Za 8 minut a 18 vteřin totiž čerstvá rekordmanka Milena Šatavová dokázala odříkat celý současný český kalendář a všechny křestní jména v něm uvedená. Mimo jiné zvládla určit i přesné datum narození známých osobností nebo přiřadit správná křestní jména k náhodně vyřčeným datům.