Ta se drží na druhé příčce tabulky za suverénním Hodonínem. „Technika má kvalitní tým a výsledkově to potvrzuje. Nemá vyloženou slabinu,“ uvedl Tomáš Plachý, který ovšem zápasový dres ještě neoblékne.

A nebude sám. Na marodce jsou útočníci Suk, Havel a Blažek, chybět bude také obránce Adam. „Věřil jsem, že se dáme přes svátky zdravotně do pořádku, ale opak byl pravdou,“ smutně pokrčil rameny trenér Martin Meloun. Delší dobu bude chybět hlavně Suk, kterému lékaři nasadili antibiotika.

Meloun vyčkává

Z tohoto důvodu čeká Pelhřimov velká improvizace. Složení útoků se bude ladit na poslední chvíli. „Přiznám se, že ještě to v hlavě úplně nemám. Nechávám si to až na poslední trénink, kde s definitivní platností zjistím, kdo bude a kdo ne,“ vysvětlil Meloun. Vzhledem k tomu, že pelhřimovský lodivod v předvánočních zápasech hodně míchal sestavou, je složení útoků skutečně ve hvězdách.

Jisté není ani to, kdo bude hájit brankoviště. „Chtěl bych, aby chytal Dolejš, ale zatím nemáme svolení Havlíčkova Brodu,“ přiznal kouč.

Technika prohrála čtyři zápasy v řadě

Technika tak bude v zápase mírným favoritem, ale Martin Meloun nemá malé cíle. „I v téhle sestavě můžeme uspět. Technika je sice silný soupeř, ale soupeř k poražení. Nedaří se nám na ni v Brně, kde je prostředí takové specifické, ale doma jsme byli úspěšní. Věřím, že na to navážeme,“ je optimisticky naladěn.

Technika měla dobrý vstup do sezony, několik kol se dokonce vyhřívala na první pozici, ale s koncem roku jakoby jí docházel dech. Nedařilo se jí hlavně na týmy z Vysočiny. V Brně dokázala vyhrát Chotěboř a v povánočním kole i Žďár. Po této prohře už byl sportovní manažer Brna Vlastimil Odehnal hodně rozezlen: „Prohráli jsme už čtvrté utkání v řadě. Pokud se chceme vrátit zpátky k dobrým výsledkům, musíme hrát od gruntu zodpovědný hokej.“