Od 18 hodin přivítají Jindřichův Hradec.

Jen minuta ticha

Nad zápasem se dlouho vznášel otazník. Důvod byl pochopitelný – třídenní státní smutek po úmrtí Václava Havla, který v pondělí vyhlásila vláda. Ještě týž den ale spatřilo světa prohlášení klubů extraligy, že předvánoční program odsunut nebude. V podobném duchu zareagovaly i řídící orgány nižších hokejových soutěží.

„Mohu s devětadevadesátiprocentní pravděpodobností potvrdit, že se hrát bude. Zápasu bude předcházet minuta ticha,“ informoval manažer pelhřimovského klubu Aleš Kučera.

Zmíněné jedno procento pochybností si přesto ponechal. „Čekáme na oficiální zprávy ze strany svazu,“ prohlásil včera před polednem.

Z Vajgaru jde strach

Spartak čeká nelehký zápas. Jindřichův Hradec se tlačí na špičku tabulky, v neděli vyprovodil Trutnov výpraskem 11:1. „Je to několik let stejné. Hradec špatně začne, ale v průběhu sezony všechno dožene. Teď je očividně v laufu, takže se máme na co těšit,“ pronesl kapitán Spartaku Martin Tecl, který v kádru soupeře očividné slabiny nespatřuje: „Vajgar má tým z hlediska obrany a útoku vyvážený, navíc zkušeného brankáře.“ Střelecky Jihočechy táhne ostřílený David Kupec, který ve čtyřiadvaceti zápasech nasbíral 32 kanadských bodů. Produktivní je i obránce Robert Procházka.

Pokud zmiňujeme formu hostů, pak je nutné vzpomenout momentální výkonnost Spartaku. Po vysoké prohře v Hodoníně tým sice porazil Kutnou Horu, ale hrou příliš neoslnil, a v neděli po bezkrevném výkonu prohrál v Kolíně. Martin Tecl na led sice nevyjel, avšak smutnou podívanou absolvoval jako divák. „K tomu se snad nedá nic říci. Především tam chyběla bojovnost,“ uhodil hřebík na hlavičku.

Bouřka v kabině

Není divu, že byla na prvním pozápasovém tréninku bouře. „V kabině byl manažer Kučera, své jsem si k tomu řekl i já jako kapitán,“ informoval Martin Tecl a obsah svých slov netajil: „Mluvil jsem hlavně k těm mladším. Řekl jsem jim, že je potřeba, aby více bojovali a začali přebírat odpovědnost na sebe, protože se blíží doba, kdy na nich bude pelhřimovský hokej stavět.“

Pozitivní zprávou je, že se marodka Spartaku přece jen trochu vyprázdní. Trenér Meloun nemůže sice počítat s Plachým, ale hrát by měl Tecl. „Měl jsem od zápasu v Hodoníně problémy s třísly, ale už je to lepší. Trénovat jsem už byl, takže to zkusím,“ prohlásil kapitán červenobílých.