Pohled na led nebyl pro pelhřimovské barvy zrovna přívětivý, tým s výjimkou druhé třetiny připomínal obětní beránky. Spartak sice nastoupil bez opor Plachého, Tecla a Suka, ale na to se trenér Martin Meloun rozhodně nevymlouval. „Myslím si, že i tak máme dost kvalitní tým na to, abychom hráli v podobných zápasech důstojnější roli,“ uvedl.

Meloun hlavní příčinu hladké prohry vidí jinde. „Bez bojovnosti to nejde. To, co předvedli někteří naši hráči, bylo špatné. Neříkám, že nebojovali všichni, ale tým beru jako celek a proto hlavní viníky nebudu jmenovat,“ prohlásil zklamaně a naštvaně zároveň.

To v táboře Kozlů vládla pohoda. Jak by ne. Kolín získal tříbrankový náskok už v první třetině a pak si ho jen vcelku bez problémů pohlídal. „Po dlouhé době jsme nastoupili kompletní a na naší hře to bylo znát. Bylo to důstojné rozloučení s domácím publikem v tomto kalendářním roce,“ pochvaloval si kolínský trenér Stanislav Bednář.

Gól Havla nepomohl

Jak už bylo výše zmíněno, Pelhřimov ztratil se soupeřem kontakt už v první třetině, kdy inkasoval hned třikrát. „Právě v ní byl rozdíl v bojovnosti týmů největší,“ všiml si Martin Meloun a k dalšímu vývoji zápasu dodal: „Ve druhé třetině jsme se trochu zvedli, Havlovi se povedlo snížit. Vypadalo to nadějně, ale po individuální chybě jsme dostali čtvrtý gól a bylo po zápase.“

Pelhřimov se v tabulce II. ligy propadl na pátou příčku a vzhledem k minimálním bodovým rozdílům bude zítřejší utkání s Jindřichovým Hradcem hodně důležité. „Pokud zahrajeme jako v Kolíně, tak bude zle. Tým si musí uvědomit, že podal špatný výkon a udělat vše pro nápravu,“ burcuje svěřence trenér Spartaku.

Ten snad bude mít pro utkání před vlastním publikem k dispozici kompletnější kádr. „Plachý s největší pravděpodobností ještě nenastoupí, ale Tecl by už hrát mohl,“ věří Meloun.