Do optimistické nálady trenéra Martina Melouna nenaladila situace na marodce. „Nemohl jsem počítat s Plachým, kterému se zase obnovilo zranění třísel. Kvůli pracovním problémům na zápas nedorazil Havel, nemocný je Blažek,“ informoval.

Z tohoto důvodu se improvizovalo ve složení útoků. Do první lajny se postavil Jelínek, ve třetí doplnili Votápka Marek Hadrava a Siřiště.
„Moc jsem nevymýšlel. Mým cílem bylo zachovat pohromadě druhý útok. Proto jsem jen ostatní doplnil o hráče, kteří hrají méně často,“ uvedl Martin Meloun.

Úvod zápasu ale Spartak v herní pohodě nezastihl. Časomíra totiž ukazovala teprve druhou minutu, když dostal Kutnou Horu do vedení mladý Rus Tugarinov.

„Udělali jsme chybu, ale naštěstí gól tým nezlomil. Nehráli jsme v první třetině špatně, ale bohužel jsme neměli dost štěstí při zakončení,“ glosoval první dvacetiminutovku kouč Pelhřimova. Na mysli měl hlavně pokus Suka, který skončil na tyči.

Druhá třetina přinesla další ránu do už tak zdravotně zdecimovaného kádru Spartaku. Na led nevyjel kapitán Martin Tecl.

„Stejně jako Plachý má potíže s třísly. V zápase už pokračovat nemohl, takže jsem ho musel stáhnout z ledu,“ vysvětlil Martin Meloun.
Ten tak sáhl k dalšímu přeskupení útoků. Hrbatý v první lajně dostal za spoluhráče Votápka s Markem Hadravou, Jelínek se přesunul do třetího útoku, kde dostal příležitost i Beneš.

„Nemyslím si, že by tyto změny přinesly obrat v zápase, ale začalo se nám více dařit. Dělali jsme méně chyb v defenzívě a konečně jsme se začali prosazovat střelecky,“ prohlásil trenér Spartaku.

Nově složený první útok obstaral vyrovnání. Hrbatý objel branku, parádní přihrávkou našel Marka Hadravu, který s překonáním Kalouska už neměl potíže. Spartak přidal plyn a úspěch se dostavil. V přesilovce si tým důrazně počínal v boji kolem brankoviště a po přihrávce Suka otočil skóre Jelínek.

Ve třetí třetině se urputně bojovalo, hosté už ale gólovou radost nepoznali. Naopak vítězství Spartaku pečetil chvíli před koncem Kubát.
„Vydřeli jsme tři body, o to větší mají hodnotu. Závěr zápasu byl z naší strany až zbytečně nervozní, ale zvládli jsme to. Za odvedený výkon zaslouží pochvalu všichni hráči,“ nabídl pozápasové hodnocení asistent trenéra Melouna Jan Dvořák.