Ti po dvou vyhraných derby Vysočiny s Chotěboří a Žďárem nad Sázavou inkasovali desetigólovou nadílku v Hodoníně. Co nabídne středeční zápas s Kutnou Horou? Středočeši jsou v tabulce poslední a po deseti prohrách v řadě směřují s největší pravděpodobností do baráže. Spartak ale lehký úkol nečeká.

„Kutná Hora je bezpochyby jiný soupeř než Hodonín, ale my se musíme mít na pozoru. Nic nesmíme podcenit,“ varuje obránce Spartaku Jan Zelený.

A má důvod. Pelhřimov je totiž tím posledním týmem, kterému Kutná Hora sebrala body. V úvodu listopadu favorita zaskočila a v domácím prostředí vyhrála 5:2.

„Soupeř na nás vyrukoval s defenzivní taktikou. Zhuštoval střední pásmo a my jsme na tento houževnatý tým nenašli recept. Asi jsme tehdy neudělali vše pro vítězství, nenechali jsme na ledě všechno. Hráli jsme moc profesorský hokej a domácí nás za to potrestali,“ vzpomenul jihlavský odchovanec ve službách Spartaku.

Že Kutná Hora nepřijede do Pelhřimova hrát líbivý ofenzivní hokej, je více než zřejmé. Tým, který od začátku sezony vystřídal už pět brankářů, bude bránit a čekat na chyby.

„Je jasné, že takhle budou hrát. Neříkám, že je to způsob hry, ze které bych měl radost, ale musíme se s tím poprat. Je nutné, abychom dobře bruslili, protože právě pohybem můžeme soupeře dostat do úzkých. Když nebude stačit, bude muset faulovat. Bylo by dobré, kdyby se nám povedlo vstřelit první branku. To by nás uklidnilo,“ přeje si Jan Zelený.

Otázkou je, do jaké míry se na výkonu týmu podepíše vysoká prohra v Hodoníně. „Myslím si, že nám neublíží. Spíš se domnívám, že jsme dostali facku v pravý čas,“ zastává názor trenér týmu Martin Meloun.

Desítka v Hodoníně byla ale studenou sprchou. Jan Zelený to jen potvrzuje. „Po těle jsem se necítil dobře. Myslím si ale, že i přes vysokou prohru nám nikdo nedostatek bojovnosti nemůže vyčíst.“

Vzájemné zápasy
PELHŘIMOV – K. HORA 7:2
Branky a nahrávky: 2. Adam (Kubát), 4. Hadrava (Suk), 5. Tecl (Plachý, Rašner), 34. Kubát (Suk), 36. Suk (Hadrava), 54. Hrbatý (Tecl), 57. Havel (Plch) - 13. Bláha (Nakládal), 33. Králíček (Bílek).
K. HORA – PELHŘIMOV 5:2
Branky a nahrávky: 20. Burda (Kubišta), 32. Králíček (Nakládal, Janata), 48. Křišťan (Králíček), 53. Nakládal (Bláha), 59. Králíček - 19. Hrbatý (Plachý), 57. Hrbatý (Plachý).