Na ledě lídra tabulky Hodonína prohráli 10:3. Vzhledem ke konečnému skóre je naprosto bez diskuzí, že jsou body ve správných rukou. Domácí byli prakticky celé utkání lepším týmem.

„Diváci si museli přijít na své. Viděli poměrně kvalitní duel, padlo hodně gólů. Chtěl bych pochválit všechny hráče, kteří zasáhli do hry,“ uvedl domácí kouč Libor Žilka.

Pochopitelně méně spokojený byl jeho pelhřimovský protivník Martin Meloun. „Domácí mají kvalitní mančaft a my jsme udělali až příliš mnoho chyb, za které nás potrestali. Nebylo to z naší strany povedené utkání.“

Hodonín podporu soudce nepotřeboval

Na ledě to ale na hru kočky s myší vypadalo až ve druhé polovině zápasu. V té první Spartak favoritovi dokázal pořádně zatopit. Hodonín se sice v první třetině ujal dvoubrankového vedení, když se prosadili ostrostřelci Jurásek a Peš, ovšem domácí měli notnou dávku štěstí. A hlavně gólmana Peksu v brance.

„Marek chytal výborně. Především v první třetině nás podržel, chytil dva jisté góly,“ přiznal Žilka.Neprůstřelnost Peksy, která trvala déle než dva zápasy, skončila ve 22. minutě. Ranou mezi betony se prosadil Martin Hadrava a hosté ožili.

„Bohužel jsme nebyli na koni dlouho. Rozhodčí domácím zatlačil a udělal z utkání guláš. Myslím si, že Hodonín neměl něco podobného zapotřebí,“ čertil se trenér Pel〜hřimova Martin Meloun. Lídr tabulky podpory využil a brzy gólově odskočil. „Podle mě celý zápas rozhodla branka na 3:1. Byla smolná, puk se odrazil o tyčku. Trefa navíc dostala soupeře zpět do herní pohody,“ nabídl svůj pohled gólman Spartaku Jan Čekal.

Pelhřimov se po třetím inkasovaném gólu sesypal. Ve druhé části inkasoval ještě pětkrát. „Sehráli jsme tuhle fázi zápasu v útlumu, chybovali jsme. Byly tam nepřesnosti v obraně, hráči zbytečně vymýšleli. Hodonín nám ukázal, proč je v čele tabulky. Lépe naložil se šancemi,“ nemohl si nevšimnout Martin Meloun.

Třetí třetina už se za stavu 8:2 hrála spíše jen pro pořádek. Nejprve snížil po přihrávce Suka Plch, ale tím byly radostné okamžiky hostů v zápase vyčerpány. Devátý gól Hodonína obstaral osmnáctiletý junior Charvát a dovršením hattricku uzavřel zápas Špok.
„Vůbec jsem nevěl, zda v utkání nastoupím. Jsem nachlazený, z minulého zápasu mě bolí rameno. Dal jsem ale tři góly a vzhledem k tomu, že vyhrál tým, jsem maximálně spokojený,“ uvedl střelec.

Zápas si v pelhřimovské brance doslova protrpěl Jan Čekal. „Dostat deset gólů není nic příjemného. Bohužel jsem nemohl střídat, takže mi nezbylo nic jiného než chytat až do konce,“ prohlásil. Pelhřimov měl totiž na lavičce připraveného jen mladíka Sochora, který zatím není plnohodnotným náhradníkem.

Facka může uškodit ale také i pomoci

Druhá liga kráčí vpřed mílovými kroky a ve středu se Pelhřimov představí svému publiku. Hostit bude poslední Kutnou Horu, které má ovšem co vracet. Poslední zápas totiž skončil vítězstvím Středočechů.

„Věřím, že prohra s Hodonem tým nesrazí. Snad to bude pro nás prospěšná lekce a zápas zvládneme,“ doufá trenér Martin Meloun.