Hokejisty humpolecké Jiskry trápí velká marodka, ale Veselí porazili

Humpolec – Výhru doslova vydřeli humpolečtí hokejisté v duelu 13. kola jihočeského přeboru. V hodně oslabené sestavě přetlačili Veselí nad Lužnicí. Jiskra zůstala v tabulce na šesté pozici, ale na páté Božetice ztrácí jen bod.

22.11.2011 2

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Kamil Vaněk

HUMPOLEC – VESELÍ 3:1
Jiskra nastoupila doslova zdecimována obrovskou marodkou, když v její sestavě chyběli Kočí, Zeman, Hurda, Doubek, Holec a Šerák. Bylo to znát na jejím výkonu, takže deset minut se hrálo pod taktovkou hostující Lokomotivy. Hosté se lépe pohybovali a ve 4. minutě udeřili, když Chlaň využil přesilovou hru. Do sirény se však hra postupně vyrovnávala, i když velký podíl na tom, že Humpolec šel do kabin jen s jednobrankovým mankem měl brankář Jan Zour.

Úvod druhé třetiny vyšel o poznání lépe domácím. Ti přidali na pohybu, svého soupeře několikrát zamkli v třetině a Dolejš vyrovnal na 1:1. Hosté zareagovali zvýšeným úsilím, takže se hrál vyrovnaný hokej s množstvím šancí na obou stranách a diváci v hledišti se určitě nenudili. Produktivnější byl Humpolec, těsně před koncem třetiny strhl vedení na jeho stranu Dvořák. Všechno bylo však otevřené. Humpolec v úvodu třetí části přežil oslabení, i když Zour se měl co činit. Na druhé straně odmítli Jiskru přiblížit k zisku tří bodů Hřeben a Dvořák, kteří měli na hokejkách tutovky.

Druhý jmenovaný se dočkal v 51. minutě, kdy přesměroval z voleje přihrávku Dolejše po horní tyčku. V závěru už domácí mysleli hlavně na obranu. Hosty pouštěli do minima šancí, navíc v brance byl spolehlivý Zour. Veselí se sice snažilo, ale kontaktní gól už nevstřelilo. V samotném závěru už nestihlo ani power play. Domácí podali velmi dobrý kolektivní výkon, při velké marodce se semkli. „Podržel nás brankář Zour, který kapituloval jen v přesilovce. Dařilo se i Dvořákovi. Ten potvrzuje už několik zápasů dobrou střeleckou formu,“ uvedl vedoucí týmu František Šerák.

Branky: 25. Dolejš (Dvořák), 40. Dvořák, 51. Dvořák (Dolejš) – 4. Chlaň. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:1. Třetiny: 0:1, 2:0, 1:0. Humpolec: Jan Zour – Zmrhal, Bříza, Zaňák, Jiří Zour – Cirhan, Hřeben, Hadrava – Dvořák, Dolejš, Drábek – Knězů, Šáda, Hlavnička.
Ostatní výsledky: Radomyšl – Velká Radouň 4:3 po nájezdech, Tábor – Soběslav 8:0, Hluboká nad Vltavou – Vimperk 4:2, Božetice – David service České Budějovice 2:4, Strakonice – Český Krumlov 6:3.

Příští kolo: Vimperk – Tábor, Soběslav – Božetice, David servis České Budějovice – Radomyšl, Velká Radouň – Humpolec, Veselí nad Lužnicí – Strakonice, Hluboká nad Vltavou – Český Krumlov.