Humpolečtí hokejisté rozstříleli Soběslav, v tabulce jihočeského přeboru jsou stále pátí

Humpolec – Série skvělých výsledků humpoleckých hokejistů v krajském přeboru jižních Čech pokračuje. V pátém kole Jiskra doslova rozstřílela Soběslav. O všem podstatném rozhodla už první třetina.

20.10.2011 5

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Kamil Vaněk

HUMPOLEC – SOBĚSLAV 8:2
Domácí byli od začátku lepším týmem, měli rychlejší přechod do útoku, dobře kombinovali a roli papírového favorita potvrzovali i střelecky.
Skóre otevřel už ve 2. minutě Polák, jemuž ideální přihrávku adresoval Zmrhal. Pak se po souhře se Zaňákem a Doubkem prosadil Holec, ale hosté ještě našli odpověď. Ve 13. minutě snížil při přesilové hře střelou od modré Karpíšek.

Humpolec to však ze sedla nevyhodilo a do konce třetiny zápas rozhodl. Na rozdíl dvou branek zvýšil v přesilovce po asistenci Lazorišáka Dvořák, který se prosadil i těsně před sirénou. Ve 20. minutě využil výzvu Hřebena ke skórování také K. Zeman. Hosty dvě branky, které padly v rozmezí deseti vteřin, definitivně zlomily. Druhá třetina se hrála opět za převahy humpolecké Jiskry, která si zápas doslova užívala. Střelecky se jí už ale dařilo méně. Prosadil se pouze Lazorišák.

Hosté ve 44. minutě zásluhou Zajíce snížili na 6:2, ale domácí dál drželi otěže zápasu ve svých rukách. Prosadili se však až v závěru utkání. V 55. minutě se se prosadil Hřeben a 88 vteřin později uzavřel gólový účet utkání zkompletováním hattricku Dvořák.
Branky: 2. Polák (Zmrhal), 9. Holec (Zaňák, Doubek), 15. Dvořák (Lazorišák), 20. K. Zeman (Hřeben), 20. Dvořák (Lazorišák), 33. Lazorišák (Hadrava, Doubek), 55. Hřeben (Hadrava, Zmrhal), 56. Dvořák (Lazorišák) – 13. Karpíšek (Žákovský), 44. Zajíc (Máca, Vonka). Vyloučení: 4:6. Využití: 1:1. Třetiny: 5:1, 1:0, 2:1.
Ostatní výsledky 5. kola: Božetice – Vimperk 8:2 (0:0, 7:1, 1:1), Radomyšl – Tábor 3:2 po samostatných nájezdech, Strakonice – David servis České Budějovice 5:1 (1:0, 1:0, 3:1), Velká Radouň – Hluboká nad Vltavou 2:5 (0:3, 2:1, 0:1), Český Krumlov – Veselí nad Lužnicí 7:5 (2:1, 4:1, 1:3).