Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Hokejoví žáčci stále jen živoří

Pelhřimov – Kdo se jen trochu zajímá o pelhřimovský hokej, ten stále chová v živé paměti rok staré potíže mládežnické odnože Spartaku.

13.9.2011 4
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Jan Škrle

Ekonomickými potížemi rozklížený klub tehdy nakonec rozdýchal svoji klinickou smrt i zásluhou včlenění pod obchodní společnost, která se stará o druholigové áčko.

Finanční kondice pelhřimovského mládežnického hokeje nicméně zdaleka není dokonalá ani na prahu nové sezony. „Není žádným tajemstvím, že hokej patří k nejdražším sportům. Navíc způsob určení výše příspěvku od města naší situaci vůbec nevyhovuje,“ uvedl manažer Spartaku Aleš Kučera.

Zapeklité náklady

Platné zásady pro poskytování peněz na sportovní činnost z rozpočtu města určují výši dotace podle dvou ukazatelů – za prvé je to počet členů, v potaz se bere i nákladovost, s níž jsou mladí hokejisté na štíru.

Na rozdíl od většiny ostatních oddílů, které si mohou napočítat do nákladů pronájem sportovišť, mladí hokejisté nikoliv. Za led neplatí a čím nižší je vykázaná nákladovost, tím nižší je i dotace.

„Příspěvek, který teď od města dostáváme, nemůže pokrýt výdajovou položku. Pokud se něco nezmění, těžko říci, jak dlouho to ještě utáhneme,“ dodal Kučera, který označil současný hospodářský stav mládeže Spartaku za boj o holé přežití.

Pelhřimovští radní však v současnosti žádný zásah do pravidel udílení sportovních příspěvků neplánují. „Žádný konkrétní podnět na stole nemám. Už teď je také více než jisté, že více peněz pro sport v rozpočtu nenajdeme,“ řekl za tuto oblast zodpovědný místostarosta Pavel Pípal, který se nicméně nebrání jednání.

Hokejoví mládežníci dostali na letošek od města 564 tisíc korun. Přestože jejich rodiče zaplatí jenom na samotných členských příspěvcích od 3500 do 8400 korun ročně, k umoření nákladů na provoz sedmi družstev nestačí.

Pokud se nicméně sportovní roviny týká, tam se ve Spartaku blýská na lepší časy. Po letech, kdy členská základna skomírala, zájem mladých o hokej pozvolna stoupá. „Nábor ještě není u konce, ale dětí se nám hlásí více než před rokem. Vypadá to nadějně,“ pravil spokojeně Jan Dvořák, který se o mládežnickou sekci stará.

„Jedna věc je ale mít širokou mládežnickou základnu, a druhá mít z čeho zaplatit trenéry a jejich vzdělávání,“ připomněl Kučera. Po finanční stránce není „za vodou“ ani samotné druholigové áčko. Město posílá klubu kvůli rozpočtovým škrtům vynuceným hospodářskou krizí místo původního 1,7 milionu korun o půl milionu méně, nehrnou se ani sponzoři. A vrcholový hokej se zadarmo hrát nedá.

Autor: Michal Vítů

13.9.2011 VSTUP DO DISKUSE 4
SDÍLEJ:
Ilustrační foto.

Od sokolovny zmizel červený golf

Čerti v pelhřimovském domově seniorů

Pelhřimovský domov pro seniory dává šanci na přijetí výhradně místním

Rodiče v Pelhřimově vysází stromy za své potomky

Pelhřimov – V okolí Pelhřimova se ve čtvrtek odpoledne objeví 63 nových stromků. Vysadí je rodiče nových občánků v lokalitě za vodojemem v Pelhřimově směrem od Vlásenické ulice ke Starému Pelhřimovu.

Libkovankafest láká na dechovku do Častrova už potřetí

Častrov, Libkova Voda – Milovníci dechovky už potřetí zamíří do Častrova. V sobotu 21. října se v tamním kulturním domě uskuteční třetí ročník Libkovankafestu, jemuž dala jméno dechová muzika Libkovanka, která působí v nedaleké Libkově Vodě.

Martin Lank: Největší klad programu Realistů je jeho reálná splnitelnost

Jihlava - Jedním z největších překvapení voleb před čtyřmi lety na Vysočině byl poslanecký mandát pro Martina Lanka. Ten kandidoval za hnutí Úsvit a získal více hlasů než poslankyně za ODS. Do voleb jde Martin Lank i letos, a to na kandidátce Realistů

Předseda strany nemůže zůstat za bukem, říká Jan Veleba

Vysočina - Jediný předseda celostátní strany z Vysočiny Jan Veleba jde i do těchto voleb. Je lídrem Strany práv občanů (SPO) pro Vysočinu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení