V úvodu července se na místním zimním stadionu uskuteční výběrový kemp mladých hráčů pro soutěže USHL a EJHL za přítomnosti scoutů ze Spojených států.

Počin Spartaku se děje ve spolupráci s americkou agenturou Total Sports Scouting, která hledá hráče hned pro několik klubů. „Záměrem kempu je dát šanci mladým hokejistům prosadit se v zámořských soutěžích, aniž by museli v prvotní fázi investovat do letenek a ubytování v zámoří,“ vysvětlil manažer pelhřimovského klubu Aleš Kučera.

Cílem je dát šanci

Běžná praxe podobných výběrů je totiž velmi tvrdá. Obvykle v zámořských klubech dostane šanci jen mizivé procento uchazečů. Pro ostatní se výběrový kemp stane v lepším případě jen výletem na jiný kontinent.

Výběr do amerických klubů nebude v Pelhřimově o nic měkčí, ale pro uchazeče se náklady sníží na minimálně třetinu. „Nabízíme to, že se hráč předvede scoutům ze zámoří za rozumné peníze a v jemu přirozeném prostředí. Bude hrát na hřišti evropských rozměrů a konkurovat mu budou hráči z Evropy. Do Ameriky na další kempy zamíří už jen ti nejlepší,“ nechal se slyšet Kučera.

Ten si nemyslí, že by o akci neměl být zájem. „Total Sports Scouting má už nějaké přihlášky na svůj kemp do Ameriky ze Slovenska a ty budou přesměrovány k nám. Jinak mezi mladými existuje hlad po amerických soutěžích, takže čekáme hráče nejen z Čech, ale vlastně celé Evropy.“ Hodně si Pelhřimovští slibují od internetových kampaní v Německu a Rakousku. Výběrový kemp se bude týkat hráčů ročníků narození 1991 až 1994.