Čtyři zápasy se Středočechy letos Spartaku nepřinesly ani bod. Do posledního vzájemného duelu šel Pelhřimov v roli outsidera, byť měl v tabulce na svého soka dvoubodový náskok. Důvodem byla přeplněná marodka. Na té se ocitli Plch, Fibikar, Jelínek, Hrbatý, Plachý, Suk a Kubát. Navíc trenér Martin Meloun nemohl na led poslat kapitána Tecla, který čeká na verdikt disciplinární komise za svůj exces v zápase s Kutnou Horou.

Kolín na prosby slyšet nechtěl

„Nedostatek hráčů nás trápil už před víkendem, ale vše kulminovalo v sobotu. To přicházely zprávy od dalších hráčů, že jsou nemocní,“ popsal vývoj situace manažer Spartaku Aleš Kučera.

Je tedy logické, že Pelhřimovští usilovali o odklad zápasu. „Uznávám, že ve II. lize se zápasy moc neodkládají. Přesto jsme se o to pokusili, ale vstřícnost Kolína byla nulová. Na telefonáty jeho funkcionářům jsem dostával odpovědi: „To nemohu sám rozhodnout.“ Chápal jsem to tak, že chtějí hrát za každou cenu, jen se to obávají říci naplno,“ osvětlil přístup soupeře Kučera. Na druhou stranu je třeba uznat, že Pelhřimov o odklad usiloval až v den zápasu.

Spartak vzdoroval

Utkání se tedy uskutečnilo a skončilo očekávaným vítězstvím domácích. Výsledek 5:2 není vzhledem ke zmíněným skutečnostem pro Pelhřimov ostudou. Přesto trenér Martin Meloun žádnou přehnanou spokojeností nezářil: „Je pravda, že jsem se před zápasem obával, aby to pro nás neskončilo debaklem, ale teď musím říci, že je výsledek pro nás krutý. Kolínu jsme byli minimálně vyrovnaným soupeřem, měli jsme na to tam bodovat.“

Spartak se v první třetině ujal vedení, ale pak v několika šancích selhal, čímž odmítl poslat soupeře do kolen. „Je to škoda. Někdy jsme byli až moc ukvapení, jindy nám prostě nepřálo štěstí,“ lituje Martin Meloun. Domácí hráli dvacet minut špatně a musel to uznat i jejejich trenér Stanislav Bednář: „V první třetině jsme nehráli dobře, nebruslili jsme, nebyli jsme důrazní, nechávali jsme soupeře hrát.“

Kolín se však ve druhé třetině probudil. Během sedmi minut vstřelil čtyři góly a otáčet takový zápas bylo už nad síly oslabeného Spartaku. „Byli jsme důraznější, zlepšili jsme střelbu,“ naznačil důvod obratu kouč Kozlů.

Zápas ale přinesl přesto řadu pozitiv. Především ukázal, že tým Spartaku má bojovné srdce a i bez opor se může s druholigovou konkurencí měřit. „Pro mě je to příjemné zjištění. Řada mladých hráčů zahrála výborně,“ pochválil své svěřence Meloun. Ostře sledován byl jihlavský Protasenja, s nímž se počítá jako s posilou pro případné boje v play off. „Potvrdil své kvality. Je to výborný hokejista, který pro nás měl být velkým přínosem,“ míní Aleš Kučera.

Zápasem s Kolínem ale pelhřimovské problémy s velkou marodkou v kádru nekončí. Vedení klubu tedy vyjednalo odklad středečního utkání s Jindřichovým Hradcem na čtvrtek.

„Já vím, je to jen jeden den, ale v naší situaci i den nám pomůže. Řada kluků už dobírá antibiotika a měla by ve čtvrtek nastoupit,“ vysvětlil manažer klubu a dodal: „Samozřejmě bych byl raději, kdyby se zápas hrál později, ale najít volný termín je těžké. Všechny zápasy základní části musejí být dohrány do 13. února, takže moc volných termínů už nezbývá.“