Spartak v posledních dvou zápasech starého roku naplno bodoval, přitom postrádal svůj útočný klenot Tomáše Plachého. Ten absentoval kvůli poraněným úponům v břiše. „Bylo to nepříjemné, bolavé zranění, které podle mého názoru vzniklo z velké námahy. Ten den jsem měl náročný program a přijel jsem na trénink už hodně unavený. Věnovali jsme se střelbě a při ní se mi to stalo. Večer po tréninku to ještě tak nebolelo, ale ráno už jsem se nemohl skoro pohnout,“ vzpomenul na vznik svých potíží centr prvního útoku.

Zranění znamenalo na čas klid od všech pohybových aktivit. „Víc než dva týdny jsem prakticky jen odpočíval. Potom jsem si byl párkrát zacvičit a nyní už mám za sebou i dva klasické tréninky,“ přibližuje návrat na led. Z toho vyplývá jediné. Tomáš Plachý s největší pravděpodobností půjde v Nymburce na úvodní buly. „Jsem připravený, absolutně zdravý. Mohu tedy hrát a na zápas po delší pauze se těším.“

Spartak ale v Polabí nečeká rozhodně procházka růžovým sadem. A není to míněno ani tak kvůli zimnímu počasí, nýbrž hlavním důvodem je síla soupeře. „Nymburk má silné mužstvo. Sice byl v úvodu sezony u dna tabulky, ale pak se zvedl a od té chvíle získává body vcelku pravidelně. Nečeká nás nic lehkého,“ ví Tomáš Plachý.

Ten ale zároveň vyzdvihuje přednosti pelhřimovského celku. „Nemáme rozhodně špatný tým. Myslím si, že šance vybojovat nějaký ten bod není rozhodně malá.“ Pelhřimovští ale letos v duelech s Nymburkem moc neoslnili. Oba o gól prohráli. To by ale mohlo být pro ně velkou motivací. „Určitě chceme tuhle nepříjemnou sérii zlomit, ale ještě větší motivaci pro nás představuje skutečnost, že se můžeme udržet v popředí tabulky,“ vysvětlil Tomáš Plachý.