Alespoň to platilo v předchozích deseti zápasech. Bude tradice druholigových krajských rivalů pokračovat i nadále, nebo se konečně povede uspět hostujícímu celku? To vše bude jasné dnes večer na pelhřimovském stadionu, kde domácí Spartak hostí právě Žďár.

„Doufám, že tato tradice bude pokračovat i teď,“ lišácky se usmívá trenér Pelhřimova Martin Meloun. „Je jasné, že tato série padne po Novém roce. Tuším, že ve Žďáře hrajeme druhého února, takže tradici porušíme až tam,“ dodává.

Pelhřimovský Spartak by rád využil ne zrovna ideální formy svého konkurenta. „V současnosti se jim příliš nedaří, čehož bychom určitě rádi využili. My jsme naopak v posledním zápase proti Milevsku zabrali. Pokud zopakujeme týmový výkon, uspějeme i teď,“ má jasno Meloun.

Jenže Žďár nebude chtít prodat kůži lacino. Je předposlední, ale ani bodová ztráta na vyšší pozice není nijak velká. „V situaci, v jaké se nacházíme, musíme vyhrát. Pelhřimov má velice silné a kvalitní mužstvo, ale musíme vycházet ze zabezpečené obrany a dát o gól víc než soupeř. Mužstva jsou letos strašně vyrovnaná, proto budou rozhodovat maličkosti. Bude hodně záležet na disciplíně. My do Pelhřimova jedeme s jediným cílem, vyhrát,“ hlásí odhodlaně žďárský kouč Petr Kuchyňa. „Pokud neuspějeme, musí nastat velké změny,“ dodává.

Jaké? „Nechci o tom ještě mluvit. Uvidíme po zápase. Hráči, vedení, prostě všichni si uvědomují, o co nám jde,“ zůstává tajemným žďárský trenér.

Naváže Chotěboř na zlepšený výkon?

Dnešní střetnutí s Jindřichovým Hradcem, týmem ze špice tabulky, ukáže, zda se v chotěbořském hokeji zablýsklo na lepší časy. Chotěboř dokázala v poslední utkání po výměně trenérů vyhrát, ale manko na předposlední Žďár je stále dvanáctibodové. „Jsme si vědomi důležitosti střetnutí. Musíme vycházet z poctivé obrany a číhat na rychlé protiútoky. Zavřeme střední pásmo a budeme hlídat prostor před gólmanem,“ předesílá nový kouč Chotěboře Stanislav Mečiar.

I když se stále jedná o příchodu obránce i útočníka, do dnešního střetnutí žádná nová tvář nezasáhne. „V týmu jsou hráči, kteří umí hrát dopředu a dávat góly, výkon v posledním utkání s Kutnou Horou prokázal, že mužstvo má na to, aby mohlo hrát důstojnou roli ve druhé lize,“ uzavřel Mečiar.

Autoři: Jan Hammer a Alois Svoboda