Spartak tak zažehnal rodící se černou sérii, kterou započaly porážky na ledě Kolína a Milevska.

Body z derby mají doslova cenu zlata

„Uhráli jsme nesmírně cenné body. Soupeř se poslední dobou posílil v útoku i v obraně a nehrál vůbec špatně. Určitě bude tabulkou stoupat a o to je tenhle výsledek hodnotnější,“ radoval se Tomáš Plachý.

Ten patřil mezi hrdiny zápasu. Ve druhé třetině dvěma přesnými zásahy otočil skóre z 1:2 na 3:2 a dovršením hattricku zápas definitivně rozhodl. „Třikrát jsem se trefil už v Kutné Hoře, ale tam to vše zaniklo při našich jedenácti gólech. Tohle má větší hodnotu,“ poznamenal na adresu svého střeleckého počinu.

Spartak k vítězství dokráčel, ačkoliv nebyl zdaleka kompletní. Oslabená byla hlavně defenzivní linie. Chyběli Zelený s Posmykem, kteří oblékli prvoligový dres jihlavské Dukly. „Jejich absence byla hodně znát. Do boje museli junioři, kteří i přes snahu několikrát propadli,“ pozastavil se u defenzívy trenér Jaroslav Martínek, ale vzápětí dodal: „Sice jsme dělali chyby, ovšem myslet si, že budeme bezchybní, by bylo naivní. Pro mě je důležité, že jsme těch chyb udělali podstatně méně než v Milevsku.“

Navíc řadu chyb dokázal napravit brankář Kaiseršot. Ten chytal bezvadně, ačkoliv to byl letos jeho první zápas. „Jednoznačně nás podržel. Sice se na něm v závěru projevilo, že není momentálně zvyklý na zápasový rytmus, čemuž přičítám i jeden laciný gól. Na druhou stranu měl spoustu těžkých zákroků, s nimiž si poradil na jedničku. Přesvědčil mě o tom, že je kvalitní gólman, a že by měl dostávat více příležitostí,“ chválil Martínek.

Zápas rozhodl také výkon pelhřimovské první řady. Její členové byli u čtyř gólů z pěti. Plachý, jak už bylo dříve zmíněno, zaznamenal hattrick. „Zahráli skvěle, zaslouží si uznání. Vytvořili si spoustu šancí a mohli dát i více gólů,“ zhodnotil působení tria Hrbatý, Plachý, Tecl kouč Spartaku. Tomu se ještě více líbil Jiří Kubát: „Především skvěle bruslil, soupeři nevěděli, co s ním. Dokázal na sebe vázat i dva hráče.“

Méně prostoru na ledě dostala pelhřimovská třetí formace: „Bohužel, je to její úděl. Ve vyrovnaných zápasech musíme vsadit na sílu prvních dvou útoků. Přesto ale věřím, že čas pro náš třetí útok přijde,“ prohlásil Jaroslav Martínek.