Marně hledal recept na překonání jihočeské tvrze i Pavel Suk, který platí za spolehlivou útočnou zbraň Spartaku.

V bitvě o třetí místo v tabulce jste neuspěli. Co bylo příčinou?

Dá se říci, že hodně napověděl už začátek. My jsme měli tři šance, ale bohužel se nám nepovedlo skórovat. Naopak Milevsko využilo přesilovku snad po deseti vteřinách a než jsme se stačili vzpamatovat, dostali jsme další gól. To nás nalomilo, museli jsme dotahovat.

Když tým prohrává, není to nic příjemného, ale vy jste měli dost času na to s výsledkem něco udělat. . .

To je pravda. Jenže bohužel se nám nedařilo. Nemyslím si, že bysme byli horší než domácí, jenže nám to tam prostě nepadalo. Navíc nás doslova vychytal jejich brankář. Snad žádný gólman v letošním ročníku proti nám nepodal takový výkon.

Přesto jste jej překonali a střeleckou smůlu zlomili ve druhé polovině zápasu. . .

To už jsme chvílemi hráli hop a nebo trop. Snažili jsme se soupeře přetlačit, ale zákonitě jsme méně bránili. Z toho se rodily chyby v obraně, takže soupeř dostal dost šancí výsledek pojistit.

Sedm gólů už jste nedostali dlouho. Trenér Martínek platí za zastánce precizní defenzívy, takže vás po zápase asi nechválil. . .

To rozhodně ne. Byl nespokojený a ani se mu nedivím. Z naší strany tam bylo chyb více než dost. Některé plynuly z přemíry snahy, ale některé byly naprosto zbytečné. Měl pravdu, když nám řekl, že takhle hrát nemůžeme a že se propříště musíme podobných minel vyvarovat.

Spartak se pohybuje na výsledkových vlnách. Po výhře nad Benešovem jste teď dvakrát prohráli. Znamená to ztrátu formy?

To si nemyslím. Podle mého názoru je soutěž neskutečně vyrovnaná, každý může porazit každého. Rozhoduje momentální herní pohoda, štěstí a také velkou roli hraje domácí prostředí.

Výhodu domácího prostředí budete mít ve středu proti Jindřichovu Hradci. Ten se ale herně zvedá. Cítíte, že je ve vašich silách uhrát všechny body a vrátit se do popředí tabulky?

Faktem je, že Hradci se nepovedl vstup do soutěže a jeho momentální umístění neodpovídá kvalitám týmu. Čeká nás nesmírně těžké utkání, ale přesto věřím, že ho zvládneme. Snad i s pomocí domácího prostředí. Doufám, že nás fanoušci přijdou povzbudit.