Dala se očekávat vypjatá bitva až do konce a na ledě se pak přesně tenhle scénář naplnil. Utkání bylo dlouho vyrovnané, ale na konci byl přeci jen o něco šťastnější Kolín, který se díky proměněné přesilové hře dvě minuty před vypršením normální hrací doby ujal vedení, o které již nepřišel. Naopak v power play pak vítězství potvrdil.

Výkon byl dobrý, body ale chybí

Na utkání se netěšili jen příznivci obou mužstev, ale i samotní hráči, kteří předpokládali tuhý boj o důležité body. „Do Kolína jsme jeli s vědomím, že to nebude jednoduchý zápas,“ přiznal obránce Spartaku Adam Rašner a vzápětí smutně dodal: „Pro diváky to musela být skvělá podívaná, jenom škoda, že jsme odjeli s prázdnou.“

Šlágr kola se musel líbit i více náročným divákům, neboť se nesl v rychlém tempu a k vidění bylo nespočet gólových šancí na obou stranách. „Utkání bylo hráno v rychlém tempu. Soupeř k nám rychle přistupoval, takže bylo třeba kvalitně bruslit. Je to styl hry, který oběma týmům sedí, a proto to bylo tak vyrovnané,“ poznamenal jednadvacetiletý bek.

Dvakrát nedokázali udržet vedení

Spartak se celkem dvakrát ujal vedení, o které ovšem vždy rychle přišel. Málo co se dalo hře Pelhřimova vytknout, ale Rašner přeci jenom něco našel: „Neřekl bych, že by jeden z týmů chtěl více než ten druhý. Kolín byl skvělý jak dopředu, tak dozadu. V takovémto vypjatém zápase je důležité se po vstřelené brance soustředit na hru dozadu, což se nám zrovna nepovedlo.“

Hosté mohli zápas rozhodnout již ve druhé třetině, kdy měli příležitost téměř minutové přesilové hry pěti proti třem, ale skórovat se jim nepodařilo. „Znám málo týmů, kterým přesilové hry vycházejí podle jejich představ. Ve druhé lize je vůbec složité tyto výhody trénovat, neboť většina kluků chodí do práce, která má před hokejem samozřejmě přednost. Určitě bych se na to ale nevymlouval. Prostě nedokážeme zahrát v přesilovce tak, jak bychom chtěli a může nás to jen mrzet. V tomto zápase jsme měli příležitost pojistit vedení a to by zápas možná i rozhodlo,“ tuší odchovanec jihlavského hokeje.

Osudná chyba

Zápas však rozhodl úplně jiný moment. Obě mužstva se již v podvědomí připravovala na prodloužení či případnou ruletu v podobě trestných střílení, jenže nejproduktivnější obránce Pelhřimova bohužel dvě minuty před koncem základní hrací doby vyhodil kotouč ze svého obranného pásma do hlediště a zamířil na trestnou lavici.

Nabídnutou přesilovou hru domácí využili. „Nedá se říci, že by mi to někdo vyčítal. Hokej je o chybách a každý na ni má právo. Já si akorát vybral nejhloupější okamžik, který rozhodl celé utkání. Byl jsem na sebe hodně rozčílený, ale člověk se z toho musí poučit a soustředit se na další zápas,“ uznal svoji chybu Adam Rašner.