Prohra je to vskutku smolná. Spartak totiž ve velice vyrovnaném utkání ještě v 55. minutě vedl 3:2. „Nedá se nic dělat, takový je hokej. Tým utkání odbojoval, v tomhle směru mu nemám co vyčíst. Bohužel jako jsme měli štěstí v domácím utkání proti Žďáru, tak tentokrát jsme měli trochu smůly,“ poznamenal kouč Pelhřimova Jaroslav Martínek.

Ten svým svěřencům vyčetl snad jen gól na 3:3. „Tam jsme zaváhali. Hráli jsme přesilovku a gólové akci předcházela naprosto zbytečná ztráta puku.“

Pelhřimovští nebyli v Nymburce v ideálním složení. Především zadní řady hodně prořídly. „Utkání jsme museli odehrát jen na pět obránců, z toho dva byli junioři. Měl jsem k dispozici dva pravé beky a úbytek sil se v konci zápasu projevil. To také může být jeden z důvodů naší porážky,“ uvedl trenér.
Spartak se rovněž nemohl opřít o táborského gólmana Klestila. Do branky tak musel Čekal a nutno říci, že s pořádnou dávkou sebezapření: „Je to dobrý brankář, ale nebyl stoprocentně fit. Trápí ho problémy s kolenem,“ informoval Martínek.

Pelhřimovští se v tabulce propadli na třetí příčku a o další body budou v neděli bojovat na ledě Trutnova. Svým fanouškům se představí až 17. října, kdy budou hostit v regionálním derby nováčka soutěže Chotěboř.