Pelhřimov po odstoupení Jiřího Žůrka ještě před začátkem soutěže a dvouzápasové výpomoci Josefa Lukašíka jednal s Oldřichem Válkem. Dohoda ale z toho nevzešla. Bývalý útočník Dukly a mistr světa z roku 1985 nabídku z rodinných důvodů odmítl.

Návrat po dvanácti letech pauzy

Spartak tedy sáhl do vlastních řad a k týmu povolal Jaroslava Martínka. „Nepřicházím jako spasitel, ale mám chuť se stávající situací něco udělat. Nechci, aby byl tým v nejistotě, že ho nemá kdo trénovat. To si klub dovolit nemůže. Pro mě osobně je tahle příležitost výzvou,“ uvedl trenér, který dospělý tým Pelhřimova vedl naposledy před dvanácti lety – tehdy ještě v krajském přeboru.

Teď se mu staví do cesty Sršni z Kutné Hory, kteří na úvod dvakrát vyhráli. „Soupeře prakticky neznám, ale to není až tak podstatné. My se nyní musíme soustředit především sami na sebe. Musíme udělat vše pro to, abychom bodovali a pomohli si po psychické stránce,“ připomíná důležitost zápasu Jaroslav Martínek.

Ten zatím neví, kdo se postaví mezi tyče. „Chtěl bych Klestila, ale vše bude záviset, jak se dohodneme s Táborem.“ Jisté je tedy jen to, že by týmu měl pomoci obránce Posmyk.

Známé tváře

Kutná Hora se sice ve druholigových vodách nepohybuje dlouho, ale patří mezi ekonomicky dobře zajištěné kluby. Z tohoto důvodu v létě udržela prakticky nezměněný kádr, v němž figuruje i hráč Havlíčkova Brodu a pelhřimovský rodák Adam Vylíčil. Dres Středočechů obléká také Petr Krpálek, který před lety hájil i pelhřimovské barvy.