„Ačkoliv utkání přineslo z naší strany lepší i slabší chvíle, jsem spokojen. Vyhráli jsme, což by mělo být pro nás před startem sezony povzbuzením,“ prohlásil trenér Spartaku Jiří Žůrek.

PELHŘIMOV – CHOTĚBOŘ 5:4

Pelhřimovu chyběli Meloun a centr prvního útoku Plachý, ale na druhou stranu červenobílé barvy oblékli i nováčci. Útok posílil Suk, který bude v klubu hostovat z Jihlavy a gólman Vasquez. Kanaďan po pár dnech pobytu v Čechách dostal možnost seznámit se s evropským hokejem.

„Neměl to lehké. Za první dvě třetiny na něj šlo jen dvanáct střel, což pro brankáře není nic příjemného. Ve třetí třetině už si zachytal víc, ale musím říci, že ho spoluhráči párkrát nechali na holičkách,“ poznamenal k debutu muže s maskou Jiří Žůrek.

Pelhřimov byl celé utkání lepším týmem. Bolestí byla ale koncovka, proto po dvou třetinách vedl jen 1:0. V poslední dvacetiminutovce ale obranný val Chotěboře rozboural.

„Zvýšili jsme efektivitu střelby a postupně vytáhli skóre na 4:1. Bohužel to tým uspokojilo, takže došlo ke ztrátě koncentrace a byla to tahanice o výsledek až do konce,“ přiznal trenér.

Chotěboř dokonce za stavu 5:4 vyzkoušela power play. jenže ta se jí moc nevedla. „Při hře bez brankáře vyprodukovala jen jednu střelu, takže se dá říci, že jsme to měli celkem pod kontrolou,“ poznamenal k posledním momentům před sirénou Jiří Žůrek.

V dresu hostí byli vidět hráči, kteří v minulých sezonách oblékali pelhřimovský dres. Třebíčský odchovanec Martin Jánský se trefil dvakrát, sezonu v barvách Spartaku působili také autoři dalších dvou branek, Krpálek a Nermuť. Na pelhřimovské straně lze pochválit Kubáta, který byl u tří gólů.

Branky a nahrávky: 27. Havel (Kubát, Roháčik), 42. Kubát (Dostál, Roháčik), 44. Havel (Kubát), 47. Lazorišák (Dostál), 55. Hrbatý (Tecl) - 46. Krpálek (Šulc), 49. Jánský (Burian), 51. Jánský (Popela), 60. Nermuť (Škarýd). Vyloučení: 7:5. Využití: 1:0. V oslabení: 3:0. Diváci: 120. Pelhřimov: Vasquez - Rašner, Šustr, Roháčik, Plch, Linhart, Lazorišák, Kůrka - Tecl, Hubata, Hrbatý - Kubát, Havel, Suk - Dostál, Hadrava, Votápek - Barták.