Právě celek z Rosic před týdnem Pelhřimov řádně vyškolil, když mu nastřílel devět gólů. Výsledek odvety v poměru 2:5 už vypadá přece jen přijatelněji.
„Určitě jsme zahráli lépe než v Rosicích, ale to platí i o našem soupeři. Přece jen je už znát, že se týmy sehrávají, blíží se začátek soutěže,“ poznamenal trenér Spartaku Jiří Žůrek.

Ten však nemohl být s výkonem svého týmu stoprocentně spokojen. Ostatně čtyři inkasované góly za třetinu by rozjásaly jen málokterého trenéra.
„Byli jsme nedůslední. Udělali jsme individuální chyby. Sice hráčům nemohu vytknout nedostatek snahy, ale chyby byly hlavně ve špatném pokrytí protivníků,“ vysvětlil Žůrek.

Druhá třetina nabídla bezbrankovou partii, což vyhovovalo Technice, která byla v tu chvíli o dva góly napřed. „Chtěli jsme výsledek zkorigovat, jenže jsme pro to udělali málo. Chyběl tam větší důraz před brankou,“ podělil se o další poznatek z přípravného duelu Jiří Žůrek.

Pelhřimov už čeká jen generálka s Chotěboří. Těžko říci, zda v ní nastoupí kompletní, protože problémy s kolenem má znovu obránce Martin Meloun.
Podle slov trenéra se těsně před startem druhé ligy pelhřimovský tým už moc doplňovat nebude: „Chtěli bychom ještě jednoho útočníka, ale ne za každou cenu. Musíme být přesvědčeni, že nám pomůže a že bude chtít odvést pro tým maximum. Jedině tak to má cenu.“

PELHŘIMOV – TECHNIKA 2:5

Branky a nahrávky: 9. Plachý (Kubát, Rašner), 12. Hrbatý (Plachý) – 11. Brzobohatý (Strýček), 15. Bělohlávek (Žalud, Mráz), 16. Barus (Rajnoha), 20. Kachlík (Brzobohatý), 52. Odehnal (Strýček). Vyloučení: 8:5, navíc Hadrava (Pelhřimov) 10 min. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Třetiny: 2:4, 0:0, 0:1. Pelhřimov: Čekal - Rašner, Šustr, Plch, Kasalý, Linhart, Kůrka, Beneš - Tecl, Plachý, Hrbatý - Kubát, Havel, Dostál - Hubata, Hadrava, Votápek - Vitera, Zadražil, Barták.