Přitom v klíčovém zápase nad Břeclaví vedli 3:0 a ve třetí třetině pak dokonce 7:3.

PELHŘIMOV – BŘECLAV 7:6
Pelhřimov sice v Břeclavi prohrál, ale v odvetě měl od začátku navrch. Dařilo se mu hlavně v nestandardním počtu hráčů na ledě. V první třetině využil dvě přesilovky, když mu k tomu z nich stačily tři a dvě vteřiny. Ve 14. minutě se Spartak prosadil dokonce ve vlastním oslabení, Hubata po úniku vyvěsil puk pod břevno hostující branky.

Po návratu z kabin ale začala Břeclav kousat. Na snížení Konečného ještě odpověděl důrazným doražením kotouče do sítě Hubata, ale pak hosté zabrali. Domácí jim pomohli zbytečnými fauly, takže po čtyřiceti minutách to bylo 4:3, což byl stav, který Pelhřimovu na postup nestačil.

„Úvod zápasu se nám povedl, až nečekaně snadno jsme odskočili na 3:0. Pak jsme polevili a soupeř nás za to potrestal,“ viděl příčinu prvního obratu v zápase kouč Spartaku Radek Šáda.

Začátek třetí třetiny patřil Pelhřimovu. Ten si vytvořil tlak i šance, což vedlo ke gólům. Povedlo se odskočit na 7:3. Jenže to nebyl konec, Břeclav to nezabalila a třemi góly v poslední desetiminutovce snížila na rozdíl jedné branky, což jí na postup do druhé části kvalifikace stačilo. O vstupenku do ligy se popere s Chrudimí a Sokolovem.

„Nezvládli jsme to. Nechtěl jsem to úplně zavřít, nabádal jsem kluky k aktivní hře. Bohužel dovolili jsme si neskutečné chyby v defenzívě. Chyby byly takového kalibru, že s nimi do ligy opravdu nepatříme,“ smutně konstatoval trenér.

Branky a nahrávky: 8. Štěcha (Zadražil), 14. Hubata (Votápek), 18. Štěcha (Zadražil), 28. Hubata, 45. Votápek (Bella), 47. Jelínek (Doubek), 48. Malý (Zadražil, Hubata) – 25. Konečný (Bolfík), 30. Bolfík (Nedvěd), 34. Zháněl (Konečný), 49. Nedvěd (Bolfík), 52. Bolfík (Konečný), 53. Zháňal (Bartoš, Nekoranec). Vyloučení: 13:8. Využití: 4:3. V oslabení: 2:0. Diváci: 120. Třetiny: 3:0, 1:3, 3:3. Pelhřimov: Zajíček – Z. Jelínek, Matoušek, Kasalý, Doubek, Bříza, M. Bella, Hlavnička, Malý, Zadražil, Votápek, Hubata, Štěcha, Hynek, M. Jelínek, Hadrava, D. Bella.