První posledního porazil, ale na body se hodně natrápil

Pelhřimovsko – Čtyři kola zbývají do konce okresního přeboru hokejistů. O titul přeborníka jsou sice ve hře ještě čtyři týmy, ale aby slavila Ledeč nad Sázavou, Čejov či dokonce Telč, musel by momentálně suverénně první Spartak Pelhřimov B hodně zaváhat.

2.2.2010

I přes utrápenou výhru nad poslední Horní Cerekví kráčí Spartak Pelhřimov B za titulem okresního přeborníka. Čtyři kola před koncem má na druhou Ledeč náskok devíti bodů. Foto: DENÍK/Kamil Vaněk

Ten naplno bodoval i ve 14. kole, byť v duelu s poslední Horní Cerekví zrovna přesvědčivý výkon nepodal.

SVĚTLÁ B – ČEJOV 4:10
Světlá už není tím týmem ze začátku sezony, kdy byla schopna prohnat i ty největší favority. Momentálně se nachází v průměru soutěže, takže Čejovu stačila střelecky konkurovat jen v první třetině. Druhá dvacetiminutovka už udala utkání jedoznačný ráz. K vidění byly hned tři hattricky. V domácím dresu ho dosáhl T. Krajíček, na hostující straně Eremka a T. Chudoba.
Branky: T. Krajíček 3, Bárta – Eremka, T. Chudoba 3, Pavlas, Vašek, P. Chudoba. Rozhodčí: Parýzek a Šťastná. Vyloučení: 4:7, navíc Vašek (Čejov) 5 minut a do konce utkání. Přesilovky 0:1. Třetiny: 3:4, 1:5, 0:1.

POČÁTKY – LEDEČ 4:9
V zápase se naplnily papírové předpoklady. Ačkoliv Počátky projevily snahu, byly horším týmem. Hosté lépe bruslili i kombinovali a jen horší střelecká produktivita v závěrečné třetině jim zabránila vstřelit deset gólů.
Branky: Plášil, Schrotter, Valeš, Tancer – Brýdl 2, J. Kopřiva, Švanda, Trpišovský, Kubát, Dudák, Klubal, Dvořák. Rozhodčí: Erben a Hamr. Vyloučení: 5:4. Přesilovky: 1:1. Třetiny: 2:3, 2:4, 0:2.

H. CEREKEV – SPARTAK B 4:7
V souboji týmů z opačných pólů tabulky asi kdekdo očekával kanonádu pelhřimovského mužstva, ale ta se nekonala. Horní Cerekev v první třetině srdnatě vzdorovala a nepoložila ji ani druhá dvacetiminutovka, v níž narostlo skóre ve prospěch favorita na 2:6. Pelhřimov totiž v závěru ubral na tempu a bojovný tým Horní Cerekve výsledek zkorigoval.
Branky: Kot, Štěcha, Kříž, J. Nacházel – Miksa, Vodička 2, R. Lhotský, Dvořák, D. Pamětický. Rozhodčí: Nenadál a Matoušek. Vyloučení: 5:7 – bez využití. Třetiny: 1:2, 1:4, 2:1.

HC PELHŘIMOV – TELČ 4:13
Naprosto jednoznačné utkání, v každé z třetin hosté z Telče získali náskok tří branek. V jejich dresu se vstřelením čtyř branek blýskl Šimek, hatrick zaznamenal Sokolík.
Branky: Studnička, Šípek, Vopálenský, Pichl – Šimek 4, Sokolík 3, Novák, Tůma 2, Bláha, Běhal. Rozhodčí: Zajíček a Nacházel. Vyloučení: 4:5. Přesilovky: 0:2. Třetiny: 2:5, 0:3, 2:5.

HUMPOLEC B – ŽIROVNICE 9:1
Čekala se asi vyrovnanější partie, ale rozhodla hned první třetina. V ní domácí získali náskok šesti branek. Zbylé dvě třetiny už se jen dohrávaly, proto tři vyšší tresty jsou zbytečné.
Branky: J. Šerák, Kameš 2, Radil, T. Bláha, L. Kavka, J. Kavka, F. Šerák – Smolík. Rozhodčí: Parýzek a Šťastná. Vyloučení: 5:8, navíc Soukup (Žirovnice) 10 minut, F. Šerák (Humpolec B) a Sviták (Žirovnice) oba 5 minut a do konce utkání. Třetiny: 6:0, 1:0, 2:1.

2.2.2010 VSTUP DO DISKUSE

Cenný skalp získali hokejisté Moravských Budějovic (v černožlutém), když ve 20. kole druhé ligy vyhráli na ledě havlíčkobrodských Bruslařů.