Zatímco neúspěch v duelu s rezervou Liberce se dá chápat, devět inkasovaných branek od posledního Nymburka nesnese jiné označení než jako ostuda.
Základní část ligy mladšího dorostu dospěla do konce první části, nyní se čeká na rozlosování druhé. Ta začíná 9. ledna.

NYMBURK – PELHŘIMOV 9:3
Poslední tým ligového pelotonu se postaral Spartaku o pořádně ledovou sprchu. Než se Pelhřimovští na ledě rozkoukali, dvakrát inkasovali. To ještě nebyl ani konec první minuty.
Domácí střelecké úspěchy posadily do sedla a z něj už nevypadli až do konce utkání. Pelhřimov se sice ve druhé třetině herně zlepšil, ale zápas ze svého scénáře už nevybočil.
Středočeši vyslali na brankářskou dvojici Spartaku Schleis, Novák 52 střel, z nichž devět si našlo cestu do sítě. O zasloužené výhře Nymburka nemohlo být pochyb.
Branky Pelhřimova: 6. Litomiský, 17. Kučera, 37. Zajíček. Třetiny: 5:1, 2:1, 2:0. Pelhřimov: Schleis (21. Novák) – Litomiský, červený, Soják, Kulík, Jírů – Rufer, Zajíček, Kučera, Havel, Mozr, Kubíček, Motl, Barták, Varlamovič, Štěcha.

PELHŘIMOV – LIBEREC B 4:7
Rezervě Liberce patří třetí příčka, přesto to bylo naprosto vyrovnané utkání. Pelhřimovští se v samém úvodu střetnutí ujali dvoubrankového vedení. Liberec pak v kvalitním a pohledném zápase zabral, skore otočil, přesto to bylo ještě ve druhé části 4:4. Pak už ale stříleli do černého jen Bílí Tygři.
Branky za Pelhřimov: 2. Kubíček, 3. Motl, 24. Holakovský, 31. Mozr. Třetiny: 2:1, 2:3, 0:3. Pelhřimov: Schleis (31. Novák) – Litomiský, Červený, Jírů, Kučera – Zajíček, Mozr, Holakovský, Kubíček, Motl, Havel, Kulík, Varlamovič, Sojka.

(va, ltm)