Na jeho místo se mezi tyče postavil třebíčský mladík Pavel Míča. Ačkoliv podal obstojný výkon, pětkrát inkasoval a po zápase měl ke spokojenosti daleko.

Dnes před vámi stál úkol nahradit oporu týmu Spartaku, navíc na druhé straně byl velmi kvalitní soupeř. Bylo to pro vás hodně těžké?
Na utkání jsem se hodně těšil. Tři čtyři týdny jsem utkání o body nechytal, o to má chuť do zápasu byla větší. Samozřejmě jsem věděl, že to budu mít těžké. Pavel Maláč je výborný gólman a po jeho příchodu se mužstvo hodně zvedlo. Na tohle se navazuje opravdu obtížně. Přesto jsem doufal, že se mi povede s týmem udržet na vítězné vlně, což ale bohužel nevyšlo.

Jak je na tom po psychické stránce brankář, který nechytá mistrovské zápasy, jen trénuje a najednou musí naskočit do rozjetého vlaku?
Lehčí to má samozřejmě brankář, který chytá alespoň občas. Na to se ale vymlouvat nejde a já ani nechci. Vždycky se snažím podat co nejlepší výkon, ať je situace jakákoliv.

Patříte mezi mladé gólmany, takže druholigový start je pro vás spíše výzvou než krokem zpět…
To v každém případě. Jsem velmi rád, že se Pelhřimov opět ozval a projevil zájem o mé služby. Této šance si cením dvojnásob potom, co se mi nepovedl poslední zápas v dresu Spartaku v Kutné Hoře. Bohužel za projevenou důvěru jsem se moc neodvděčil, dostal jsem pět gólů.

Hovoříte tak trochu v duchu, jakobyste byl hlavním viníkem porážky. Alespoň já si to nemyslím. Vy jste opačného názoru?
Tak nemyslím si, že bych chytal úplně špatně, ale když dostanete pět gólů, nemůžete říci, že jste tým podržel. Sice jsem tam měl pár podařených zákroků, vyřešil jsem několik ošemetných situací, ovšem spokojený být nemohu.

Podívejme se na zápas už ne z vašeho pohledu, ale z pohledu celého týmu. Proč Spartak prohrál, v čem byl horší než Jindřichův Hradec?
Byl to vyrovnaný zápas, kterému nechyběl náboj. Na druhou ligu se hrál poměrně kvalitní hokej, bojovalo se. Vy říkáte, abych nemluvil o sobě, ale já musím. Dostal jsem druhý a pátý gól po nájezdech a na druhé straně si gólman se stejnými situacemi dokázal poradit.

Hovořili jste s trenérem na téma příštího zápasu? Má zájem, abyste chytal i příští neděli proti Písku?
Trenér zápas hodnotil obecně. O mně a mém výkonu jsme se nebavili. Nevím tedy na čem jsem, ale chápu, že na nějaké úvahy o utkání s Pískem je ještě brzy. Pokud bude zájem, přijedu rád. Jak jsem řekl, jsem vděčný za každou příležitost chytat.