Sice v utkání zásluhou využitých přesilových her dvakrát vedli, ale bojující Kutná Hora dokázala poměrně lacino vyrovnat.

Prodloužení pelhřimovský Spartak začal přesilovkou, ale i přes kolotoč před brankou Malého rozhodnout nedokázal. Naopak po jednom z protuiútoků poslal puk za záda brankáře Pavla Maláče kapitán Kutné Hory Václav Adamec. „Bohužel jsme neproměnili několik dobrých šancí. V závěru jsme měli velkou převahu, ale to už nám chybělo i trochu štěstí. Asi jsme ho předtím urazili. Každopádně Kutnou Horu podržel skvělý gólman Malý,“ zhodnotil nepovedený zápas centr pelhřimovského druhého útoku Jiří Burian.

PELHŘIMOV – KUTNÁ HORA 2:3 p
Branky a nahrávky: 13. Kubát (Mařík), 29. Jánský (Kašpar, Rašner) - 14. Adamec (Bláha), 38. Bláha, 63. Adamec (Hemský). Rozhodčí: Pokorný - Klouda, Křivohlavý. Vyloučení: 7:8, navíc Roháčik a Plachý (Pelhřimov) oba 10 minut - Beránek (Kutná Hora) osobní trest do konce utkání. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 650. Pelhřimov: Maláč - Kašpar, Plch, Vomela, Gajda, Rašner, Roháčik - Dostál, Plachý, Tecl - Mařík, Burian, Kubát - Vrdlovec, Česnek, Jánský.

NYMBURK - BENEŠOV 3:4
Branky: 16. Velechovský, 19. Toma, 27. Sirotek - 1. Jágr, 21. Dvořák, 30. Bosas, 34. Zeman. Třetiny: 2:1, 1:3, 0:0.

JINDŘ. HRADEC - TRUTNOV 3:2 sn
Branky: 7. Šulčík, 14. Toporin, 66. Kupec - 4. Berger, 40. Šimoníček. Třetiny: 2:1, 0:1, 0:0 - 0:0 - 1:0. ⋌

PÍSEK – KOBRA PRAHA 12:0
Branky: 5., 23. a 60. Suchánek, 19. Slavík, 20. Hovora, 20. a 36. Květoň, 31. Bláha, 45. R. Procházka, 47. a 54. Šulčík, 55. Novák. Třetiny: 4:0, 3:0, 5:0.

Vychytal nás brankář Tomáš Malý, tvrdí Burian

Dřel do úmoru. Odchovanec třebíčského hokeje ve službách Spartaku Jiří Burian se svými spoluhráči několikrát rozebral obranu Kutné Hory do posledního šroubku, ale na vítězství to nakonec nestačilo. Pelhřimov tak podruhé za sebou nedokázal porazit poslední tým tabulky druholigové skupiny Střed.

Kutnou Horu se vám zdolat nepovedlo. Kde byl hlavní problém, že jste si do tabulky připsali jen bod za prohru v prodloužení?
Myslím si, že to bylo zčásti způsobeno úvodem utkání. Ten jsme měli špatný, hodně pomalu jsme se dostávali do tempa a soupeř vycítil šanci. Pak jsme se sice začali prosazovat, jenže se nám nedařilo v koncovce. Doslova nás vychytal brankář Malý. Na to kolik jsme měli střeleckých příležitostí, jsou dva góly málo. V závěru jsme se sice dostali do tlaku, ale tam už nám chyběl i kousek štěstí.

V zápase jste dvakrát vedli. Nevím, jestli to je jen můj názor, ale přišlo mi, že soupeř vyrovnal v obou případech lacino. Jakoby jste po vedoucím gólu ubrali na tempu. Souhlasíte s tímto názorem?
Tentokrát to tak bylo. Nevím, jestli jsme vědomě ubrali tempo, ale vedení jsme si udržet nedokázali. Přitom to je moc důležité. Čím déle držíte byť jen jednobrankový náskok, tím více soupeře dusíte pod psychickým tlakem. Bohužel my jsme udělali pravý opak. Soupeři jsme hlavně v prvním případě umožnili rychle vyrovnat, takže jsme ho dostali na koně.

Opět se ukázalo, jak je druhá liga vyrovnanou soutěží. Kutná Hora odehrála kvalitní zápas, přitom přijela s vizitkou posledního týmu tabulky…
Liga je opravdu nesmírně vyrovnaná, svědčí o tom i tabulka. Je těžké porazit i posledního. Týmy, co jsou v tabulce níže, hrají trochu jiný hokej. Není tam ani tolik hokejovosti jako bojovnosti a tenhle způsob hry nám moc nesedí. Myslím si, že jsme týmem, který má raději silnější soupeře.

Hrajete v nově sestaveném útoku. Jak zatím klape spolupráce s Jirkou Kubátem a Martinem Maříkem?
Jsme na začátku, sehráváme se. Lepší se to ale den ode dne. Každopádně jsme v současné době jedinou pelhřimovskou lajnou, která má možnost spolu i trénovat, takže je potřeba, abychom se začali výrazněji prosazovat. Na nás teď je, abychom zápasy rozhodovali. Téhle odpovědnosti se nyní zbavit nemůžeme.

Zítra vás čeká zápas v Benešově. V domácím utkání s tímto soupeřem jste se před časem chytli, na druhou stranu Vodní Lvi patří k absolutní špičce tabulky. Pojedete do Benešova s respektem?
Respekt tam musí být pokaždé. Bude to ale zápas jako každý jiný, naše šance na výhru jsou pořád stejné. Dokázali jsme porazit suverénně první Písek, na druhou stranu jsme prohráli zápasy s Trutnovem a Kutnou Horou. Každé utkání je jiné a spíš než na soupeři bude záležet, jaký výkon předvedeme my.

Kamil Vaněk, Josef Jakoubek