V zápase s Kolínem byl přeřazen do prvního útoku a po boku Plachého a Tecla vstřelil veledůležitý vyrovnávací gól.

Váš gól na 2:2 vzbudil diskuse o tom, zda puk přešel brankovou čáru. Rozhodčí ho nejprve neuznal a pak po poradě s čárovými své rozhodnutí změnil. Jak jste celou tu nepřehlednou situaci viděl vy?
Dostal jsem od Pláška (Tomáše Plachého – pozn. aut.) ideální přihrávku a chtěl jsem to strhnout do levé strany, protože jsem předpokládal, že to brankář neustojí. Gólman ale nepadl a puk zachytil. V první fázi puk v brance nebyl, ale jak se brankář překulil na záda, dostal se i s ním za čáru.

Začal jste se poluhráči slavit gól, ale rozhodčí rozpažil. Co vám v tu chvíli běželo hlavou?
Zpočátku jsem měl radost, protože jsem byl přesvědčen, že puk byl stoprocentně za brankovou čárou. Na rozhodčího jsem se nedíval. Pak mě ale napadlo, že pokud to rozhodčí opravdu neuzná, tak to snad nepřežiji. Už v první třetině neplatil můj gól pro vysokou hůl a teď by nemělo platit tohle.

Diskutovalo se dlouho, ale vy můžete říci, že to byl gól stoprocentně?
Gól to byl opravdu. Měl jsem na celou situaci skvělý výhled.

Vraťme se k první třetině, kdy jste do sítě srazil střelu Kašpara. Měl platit i tenhle gól?
Opravdu se jednalo o hraní vysokou holí. Rozhodčí to posoudil správně. Nemělo smysl protestovat.

Je dobře, že rozhodčí obě těžké situace posoudil v souladu s pravidly. Přesto gólů dosažených vysokou holí už byla uznána pěkná řádka. Myslíte, že by měl zápas jiný vývoj, kdybyste se hned v první minutě ujali vedení 1:0?
Určitě by nám to pomohlo. Nemá cenu ale o tom spekulovat. Zápas měl jiný vývoj, my jsme udělali dvě chyby a museli jsme likvidovat manko 0:2.

Kolín nepředvedl kdovíjaký hokej, přesto se snadno ujal dvoubrankového vedení. Kde byl problém?
Kolín hrál takový nehokej. Snažil se být hodně nepříjemný v osobních soubojích a my jsme se v první třetině nechali otrávit. Navíc soupeři vyšly dvě přesilovky.

Trenér vás přeřadil do prvního útoku a hned jste si vysloužil cenu pro nejlepšího hráče pelhřimovského týmu. Bylo to z vaší strany povedené utkání?
Přesun do první lajny mi pomohl. Na tomhle postu hrál dobře Votápek, tak jsem se snažil, abych ho nahradil. Snad se mi to povedlo.

Myslíte si, že přeřazení do první pelhřimovské lajny vám dá větší šanci na prosazení se v prvoligovém Havlíčkově Brodě?
Možné to je, tak trochu v to doufám. Každopádně se mi teď nabízí šance být víc na ledě a hlavně být u rozhodujících momentů zápasu. Je na mě, jak s touto příležitostí naložím.