Hokejisté Spartaku poté vstoupili do nového ročníku špatně a dlouho figurovali na posledním místě druholigové tabulky.

Maláč se ovšem dokázal v polovině října vrátit a výsledky týmu se jako mávnutím kouzelného proutku obrátily. „Když jsem se vrátil, začali jsme vyhrávat, což je jenom dobře. Některé góly, které jsme dostávali před mým návratem, byly hloupé a zbytečné. Kluci teď začali hrát trochu jinak, lépe a já doufám, že to tak bude i nadále,“ říká šestatřicetiletý veterán.

Zlepšení týmu po svém návratu však nepřisuzuje jenom své osobě. „Myslím, že to taky přispělo, ale samozřejmě byly tam i jiné věci, které hrály roli. Nikdy to není otázka jednoho hráče, takže bych to nějak nepřeceňoval,“ konstatuje zkušený gólman.

Pelhřimov se vrátil na vítěznou vlnu, a to se projevuje i na náladě v kabině. „Už je veseleji. Každému se trénuje i hraje líp, protože když se daří, tak je všechno jednodušší,“ přemýšlí Maláč.

Sám se po návratu do branky cítí dobře a se svými výkony by mohl být naprosto spokojený. „Doufám, že to tak bude dál pokračovat a že mi ta pauza vadit nebude. Není to sice ještě úplně tak, jak by mohlo být, ale zatím si nemůžu stěžovat,“ usmívá se skromně bývalý brankář Komety Brno.

Cíle Pelhřimova jsou ovšem po zažehnání krize jasné. „Samozřejmě sezona je dlouhá, ale určitě se chceme dostat do play off a hrát ho co nejdéle,“ plánuje Maláč.