Skalp je o to hodnotnější, že celek od řeky Otavy je suverénním lídrem skupiny Střed. Lví podíl na velkém úspěchu měl kapitán Martin Tecl, který vstřelil dva góly. Navíc ten druhý uťal utkání v prodloužení.

O Písku všichni hovoří s respektem. Říká se, že druholigová skupina je vyrovnaná, ale nad všechny ostatní týmy ční Písek. Platí to i potom, co jste z jeho ledu odvezli dva body?
Na tom se nic nemění. Písek má velice kvalitní mužstvo a ligu vede zaslouženě. Neporazitelný ale není, což se v tomto zápase potvrdilo. Myslím jsi, že trenéři dobře zvolili taktiku a nám se ji povedlo na ledě dodržet.

Dá se tedy mluvit o tom, že jste vyhráli se štěstím?
Štěstí musí být, ovšem tohle vítězství bych za šťastné nepovažoval. My jsme šli výsledku hodně naproti. Jak už jsem říkal, dodrželi jsme taktiku, bojovali, počkali si na chyby soupeře, které jsme dokázali potrestat. A to není jen otázka štěstí.

Zápas se ale pro vás dobře nevyvíjel. Ve druhé třetině šel Písek dvakrát do dvoubrankového vedení. Ruku na srdce, doufal jste v tu chvíli, že přivezete nějaké body?
Musím přiznat, že ne. V tu chvíli se nám trochu hroutily naše plány. My jsme měli za úkol bořit, těžit z brejků. Když se Písek dostal do vedení 2:0, mohl získat klid. My jsme si ale nemohli dovolit hru otevřít, to by byla sebevražda. Naštěstí v tu chvíli soupeř udělal chyby, které nás vrátily zpět do zápasu.

Branky nakonec padly jen v prostřední třetině, ve třetí jste výsledek udrželi. Prodloužení je tak trochu vabank. Byl na tom Písek hůř psychicky, když nesplnil tříbodový cíl?
Byli jsme na tom lépe a na ledě to bylo znát. Oni hrozně znervozněli, to už platilo i o závěru třetí třetiny. Písek prostě nad námi musel vyhrát, my jsme v tomhle utkání mohli jen překvapit. V momentě, kdy jsme měli bod v kapse z nás všechno spadlo a hráli jsme uvolněně. Hodně nám to pomohlo.

Chtěli jste zápas rozhodnout už v prodloužení nebo bylo cílem počkat si na penaltovou loterii?
Nikam jsme se nehnali. Bylo to jako po celý zápas. Čekali jsme až soupeř pod tlakem nutnosti vyhrát udělá chybu. Já jsem ale spíše spoléhal na to, že to ubráníme a v nájezdech se pokusíme získat druhý bod.

Nakonec zápas skončil už v prodloužení. To nabídlo hodně atypický poměr hráčů na ledě. Kvůli dvěma vyloučením se hrálo jen tři na tři. Pro koho to byla výhoda?
To se dá jen těžko říci. Na ledě byla najednou spousta místa a domácí si zřejmě mysleli, že nás díky tomu přehrají a rozhodnou. Možná proto udělali tu osudnou chybu. Ve dvou vystartovali na Melouna, ten se ale včas dokázal zbavit puku. Plášek (Tomáš Plachý – pozn. aut.) mi to pak perfektně dal před branku a byl z toho gól.

Vy už jste rozhodl před deseti dny zápas s Kobrou. Že by se rodil specialista na prodloužení?
To určitě ne. Tyhle zápasy mohl rozhodnout kdokoliv. Já jsem měl jen to štěstí, že jsem byl ve správný čas na správném místě. Budu stejně rád, když tam příště bude někdo jiný. Jsme tým a do tabulky se počítají body týmu.