„Jsem zdráv, trénuji bez jakýchkoliv omezení. Nemusím se nijak omezovat,“ dal příznivou zprávu fanouškům Spartaku šestatřicetiletý gólman.

Ten už se pomalu začíná cítit i na zápasové zatížení. „Kdyby na to přišlo, zkusil bych to už v příštím kole. Musím ale přiznat, že nevím, co mé tělo vydrží. Přece jen jsem nebyl měsíc na ledě,“ připomněl Pavel Maláč.

Naděje, že by hájil barvy Pelhřimova už v nedělním zápase v Kutné Hoře, vzápětí posílá k bodu mrazu manažer klubu Aleš Kučera. „I já bych byl rád, kdyby Pavel nastoupil a pomohl nám, jenže to bohužel není možné. Jsou problémy s jeho registrací. Ta byla na svazu zařazena do pořadníku a k naší smůle Pavel přijde na řadu až příští týden. Snažili jsme se dělat vše proto, aby se to urychlilo, ale nepovedlo se.“

Zkušený brankář tak zřejmě nastoupí až ve středu v domácím zápase proti Benešovu a bude doufat, že tým v Kutné Hoře předá Černého Petra domácím. Nováček ligy však nebude snadným soustem, navíc Spartak ještě v normální hrací době nevyhrál.

„Zápasy jsem bohužel neviděl. Musím soudit podle výsledků a toho, co mi řeknou hráči v kabině. Situace se prý lepší, ale momentálně se týmu nedaří střílet branky. Snad budeme mít více štěstí a výhry přijdou,“ doufá Pavel Maláč.