Zatímco Žďár se po výhře nad Milevskem posunul na skvělé druhé místo, Pelhřimov se po prohře 4:5 v prodloužení s kolínskými Kozly krčí na poslední příčce s pouhými třemi body na kontě.

ŽĎÁR NAD SÁZ. – MILEVSKO 5:2
Diváci se ještě ani nestihli pořádně usadit na svých místech a domácí už vedli. Po osmi vteřinách se dokázal prosadit útočník Jakub Vránek.
„Hosty tato branka viditelně zaskočila a měli jsme obrovskou kliku, že jsme vstřelili gól tak brzo,“ konstatoval po zápase trenér Jaroslav Benák. Navíc druhou branku přidal po sérii nevyužitých přesilovek Plachý.

Podobně nevydařený vstup jako do první třetiny mělo Milevsko i ve druhé části. Ve 22. minutě se prosadil Doležal, a vyhnal tak Svobodu z branky. Hostům se sice poté podařilo dvakrát snížit na rozdíl dvou branek, ale do prázdné brány pečetil výhru domácích Kunstmüller.

„Jsem přesvědčen, že to byl nejtěžší soupeř, s jakým jsme zatím hráli. Chci poděkovat klukům za bojovnost a že tak těžký zápas dotáhli do vítězného konce,“ složil poklonu svým hráčům kouč Benák.

Branky a nahrávky: 1. Vránek (Plachý, M. Sobotka ), 12. Plachý (M. Sobotka), 22. Doležal (Plachý), 33. Pleva (Bukáček), 60. Kunstmüller – 29. Voříšek (Zíb), 49. Fořt (Procházka, Müller). Rozhodčí: Mech – Humpolíček, Musil. Vyloučení: 5:7. Bez využití. Diváci: 620. Třetiny: 2:0, 2:1, 1:1. Žďár nad Sázavou: Vajner – Smejkal, Pleva, Doležal, Fibikar, R. Sobotka, Šulc – Vránek, M. Sobotka, Plachý – Bukáček, Dítě, Kunstmüller – Havelka, Dobiáš, Kaut – Vítek, Kočan, Mühlfait.

KOLÍN – PELHŘIMOV 5:4 p
Pelhřimov začal utkání skvěle, z úvodní převahy vytěžil dvoubrankové vedení. Už ve 2. minutě se po přihrávce Kubáta prosadil pendl z Havlíčkova Brodu Česnek, v 11. minutě překonal kolínského gólmana Blažka Vrdlovec.

Od druhé třetiny šel ale výkon Spartaku dolů. Domácí zaslouženě vyrovnali, přesto Česnek sólovou akcí vrátil hostům vedení. Třetí třetina nabídla nejprve obrat ve skóre, a když už to vypadalo na tříbodový zisk Kolína, zařídil Kubát prodloužení.

V něm drama vrcholilo. Pelhřimov v něm dostal nabídku přesilovky, při ní Procházka ranou od modré orazítkoval tyč. Vzápětí ale hosté chybovali, bylo z toho trestné střílení Kolína, ze kterého Nedbal utkání rozhodl.

„Malinko zkušenější tým by si vítězství pohlídal, ale to my bohužel nejsme. Vzhledem ke složení obranných řad, musíme být spokojeni s bodem. Kluci utkání odmakali, bojovali, což je asi nejdůležitější,“ prohlásil trenér Pavel Zmrhal.

Branky a nahrávky: 23. Mejzr (Pospíšil, Nedbal), 30. Manhart (Mejzr, Cerk), 47. P. Kubát (Manhart), 52. Čtvrtečka (Rejthar), 63. Nedbal z trestného střílení – 2. Česnek (J. Kubát), 11. Vrdlovec (Dostál), 38. Česnek (J. Kubát), 57. J. Kubát (Česnek, Lazorišák). Rozhodčí: Wurtherle – Nepomucký, Sekula. Vyloučení: 8:11. Využití:1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 500. Pelhřimov: Míča – Rašner, Kůrka, Moščic, Jelínek, Procházka, Lazorišák – Tecl, Plachý, J. Kubát Jánský, Dostál, Pelán – Česnek, Vrdlovec, Hadrava.

KOBRA PRAHA – J. HRADEC 4:3
Branky: 13. Sodomka, 26. Žáček, 28. Holý, 39. Paris – 35. Bula, 37. Kupec, 48. Kupec. Třetiny: 1:0, 3:2, 0:1.

TRUTNOV - NYMBURK 3:1
Branky: 3. Mikolášek, 37. a 54. Šimoníček – 38. Hloušek. Třetiny: 1:0, 1:1, 1:0.

KUTNÁ HORA - BENEŠOV 4:5
Branky: 24. Nakládal, 26. Nakládal, 38. Hemský, 47. Bláha – 12. Kucharčík, 16. Kucharčík, 27. Kaňka, 43. Kucharčík, 47. Burda. Třetiny: 0:2, 3:1, 1:2.