Není žádným tajemstvím, že je zájem o některé hráče z pelhřimovského kádru. Kdo je v jejich hledáčku prvoligových klubů?
Aleš Kučera: Patrně největší zájem je o Honzu Kašpara, o kterého Jihlava usilovala už před Vánoci a její snaha se neustále stupňuje. Je velmi reálné, pokud se domluvíme na výši odstupného, že přestup se během čtrnácti dnů doladí a hráč nás po sezóně opustí. Dukla Jihlava má též zájem, aby se jí do týmu vrátil její odchovanec Honza Hrbatý, ptala se i na Tomáše Plachého.

Pokud by tato trojice v tuto chvíli odešla, byl by to jistě citelný zásah do týmu. . .
A. K.: To rozhodně. Chci říci, že všichni tři hráči dohrají sezónu v Pelhřimově. Je možné, že v dresu Dukly dostanou v některých zápasech příležitost, ale právo posledního slova bude mít trenér Zmrhal, který posoudí, zda je to v dané chvíli pro hráče i pro náš klub přínosné.

Co na to říkají hráči. Netřesou už se teď na I. ligu a není jim nižší soutěž malá?
A. K.: Jednání probíhala na úrovni klubů, hráči do nich nehovořili. Na začátku sezóny sem přicházeli s tím, že tu budou až do konce a mají podepsané platné smlouvy. S mateřskými kluby jsou tu dohody, které jsou podloženy finančními kompenzacemi. My jen pouze reagujeme na zájem ze strany klubů I. ligy s výhledem na příští sezonu.

To je jeden úhel pohledu, ale každý hokejista má ambice, takže je důležité, aby cítili, že jim klub nechce bránit ve výkonnostním růstu, v hokejové kariéře…A. K.: Myslím si, že jim nebráníme a co jsem zaznamenal, tak celá trojice hráčů rozhodnutí klubu přijala dobře. Všichni mají i nadále zájem hrát za Pelhřimov a my jim na oplátku dáváme slib, že si k vyšší soutěži ještě letos přičichnou. To je, myslím, férové jednání.

Jihlava projevila zájem o hráče, nerýsuje se tu bližší spolupráce s tímto klubem?
Petr Adamec: Jakási spolupráce je na obzoru. Zatím došlo jen k ústní dohodě, ale je tu potvrzený oboustranný zájem. Netýká se ale jen týmů dospělých, spolupracovat hodláme i na úrovni mládeže. Nejen v Jihlavě ale jednáme. Vzhledem k tomu, že nám poslední dobou skřípala komunikace s Havlíčkovým Brodem, dopilovávali jsme spolupráci s Hradcem Králové.

S Rebely už tedy spolupracovat nebudete?
P. A.: To bych neřekl. Řadu věcí jsme si vysvětlili, spolupráce bude v brzké době obnovena. Měli bychom opět v hojnější míře využívat pendly z jejich prvoligového kádru. Na obranu Havlíčkova Brodu musím říci, že v minulých týdnech byl v těžké situaci, neboť mu Slavia do svého kádru stáhla hned šest hráčů.

V posledních dnech jste kádr doplnili o dva útočníky. Znamená to, že soupiska áčka pro tuto sezónu už je uzavřena?
A. K.: Tak se věc nemá. Stále ještě o nějakých hráčích jednáme, hlavně s Havlíčkovým Brodem. Pravda je ale, že teď se naše přestupová politika obtrátí hlavně na mladší hráče, protože potřebujeme posílit i junuiorku, aby se zachránila v lize.