Alespoň co se týče divize I. Bohužel po reorganizaci soutěže už neměl poslední zápas sezony takový náboj, jaký by si zasloužil. Horní Ves si ze zaváhání s největším rivalem z Goldservisu totiž nemusela dělat velkou hlavu – mistrovský titul už měla jistý.

Play off scházelo

Podniková liga Pelhřimovska doznala výrazných změn. Z jedné soutěže a patnácti týmů se na základě výsledků posledního ročníku vytvořily dvě divize a hrálo se systémem každý s každým. Atraktivní vyřazovací boje byly zrušeny, kromě dvou zápasů divize II (rozhodující utkání mezi týmy Kámen a Služátkami se hraje 15. března od 18.15).

V divizi I šlo tedy o to, kdo v šestnácti utkáních posbírá nejvíce bodů. Žádná finálová série a boj do poslední minuty. Jednoduchý systém. A i když pořadatelům vyšel tah a los, který v posledním kole proti sobě postavil favorizované týmy SK Horní Ves a Goldservisu, nemělo plánované „finále“ takovou váhu. A to proto, že obhájce z Goldservisu během sezony prohrál čtyřikrát a ztrátu na suverénní Horní Ves už nemohl smazat.

„Organizátoři soutěže by se nad systémem pro příští rok měli zamyslet a vzpomenout tři roky zpět, kdy divácky i herně atraktivní systém play off po základní části přilákal do tribun mnohé diváky a atmosféra zejména posledních zápasů byla neopakovatelná,“ shodují se fanoušci Horní Vsi, která slavila mistrovský titul už dvě kola před koncem. Závěrečná porážka od Goldservisu 5:7, která byla teprve druhou v sezoně, je už nemusela tolik mrzet.