Kvůli velkému zájmu vznikla hned dvě družstva mužů a také jedno žen. Celý sbor čítá dohromady šestačtyřicet členů. Počátky činnosti sboru dobrovolných hasičů v Lesné sahají až do roku 1909 a od té doby se mnohé změnilo.

Nechybí pracovní nasazení ani zábava

„V současné době se účastníme všech akcí týkajících se zvelebování obce, zejména brigád. Nyní pracujeme především na úpravě obecního rybníka, který pak bude možné využít ke koupání,“ informoval za hasiče z Lesné Vladislav Rokos. Také dodal, že mezi členy sboru patří i mnoho chalupářů, kteří se všech akcí rovněž aktivně účastní. Přes celé léto se členové sboru zabývají provozem tamního letního parketu. Výtěžek z této činnosti se pak použije na jeho další rozvoj či pro jiné zlepšení života v obci. Sbor z Lesné k požárům a jiným zásahům vyjíždí jen zřídka, ale zato se účastní některých soutěží v okolí. K nejlepším výsledkům z nedávné doby patří vítězství ženského družstva na soutěži v Útěchovicích. Členové dobrovolného sboru jsou navíc sami pořadatelé soutěže, a to nočního požárního útoku. Ten se v Lesné těší spolu s doprovodnou taneční zábavou již šestileté tradici.

„Letos se našeho nočního cvičení zúčastnilo dvaatřicet družstev. Každý rok se snažíme připravit soutěžícím lepší podmínky a snad se nám to i daří,“ zhodnotil vlastní pořadatelskou činnost za zbytek týmu Vladislav Rokos.