Sbor s podporou obecního úřadu si svépomocí vystavěl požární zbrojnici na návsi a zakoupil motorovou stříkačku firmy Stratílek Vysoké Mýto.

Ve sboru bylo tehdy od deseti do pětadvaceti členů, kteří byli vždy ochotni pomoci. Pravidelná účast na cvičeních, výpomoc při brigádách, požární prevence a další činnosti.

Masopust či výlov

V roce 1945 obecní úřad zanikl a Vokov se stal osadou. K opětovnému osamostatnění obce došlo až v roce 1990. Tím započal velký rozkvět vesnice. Díky změně zde byla postavena budova obecního úřadu, ve které se nachází garáž na dvě stříkačky, sociální zařízení a společenská místnost zhruba pro 80 lidí. Mladí hasiči se poprvé sešli koncem června 2005, pod vedením Zbyňka Beníška a Josefa Fuxy.

Od roku 2006 se účastní hry Plamen, ve které v tomto roce vybojovali vynikající první místo v kategorii mladší. Vokovské družstvo má dva proškolené strojníky a dva velitele. Počet členů čítá 24 dospělých a 14 dětí. Sbor dobrovolných hasičů se účastní soutěží, pomáhá při údržbě obce, připravuje sportovní a kulturní akce.

Například, masopust, pálení čarodějnic, drakiádu, výlov obecního rybníka. Na začátku a konci prázdnin pořádá na místním hřišti soutěže a hry nejen pro děti. Současným starostou vokovského sboru je Josef Fuxa.