První velkou prověrkou sboru byl požár, který vypukl dne 14. června 1934 v domě u Josefa Krátkého. Při zdolávání požáru byli zraněni bratr Jan Kadlec a bratr Jan Brož. Jen díky motorové stříkačce unikly ničivému živlu i jiné usedlosti. Od roku 2005 je starostou sboru ing. Jan Čekal, velitelem pak Jiří Čekal.

Sbor v Rohovce nejvíce spoléhá na dravé mladí, za což se mu mladí hasiči odměňují měrou vrchovatou v podobě zisku několika vavřínů. Ten poslední přidali v minulém týdnu.

Mladí hasiči se v tomto roce účastnili krajské ligy, která byla oproti minulým letům, kdy se soutěžilo v pěti kolech, vyhlášena pouze na jedno jediné kolo.
Na krajskou ligu do Pavlova se sjelo celkem 27 družstev z celého kraje Vysočina. Okres Pelhřimov sem přijela reprezentovat Rohovka a družstvo Obrataně. Pro mladé hasiče z Rohovky to zároveň byla ta úplně poslední soutěž v této kategorii, neboť svým věkem odchází do kategorie dorostu.

Rohovka si v prvním kole zaběhli pěkný požární útok a dosáhli času 14,03 sekundy. S tímto časem, po skončení prvních pokusů, byli na druhém místě.

Druhý pokus už byl daleko lepší. Hasiči se vyšvihli a s neuvěřitelným časem 12,05 sekundy si chtěli sáhnout na prvenství. Vše se ale jak mávnutím proutku změnilo. Došlo k tomu, že před koncem druhých pokusů se poškodila časomíra a nebylo možné ji opravit a tak hlavní vedení soutěže rozhodlo, že se budou druhé pokusy anulovat.

Na prvním místě se tím pádem umístili hasiči z Číhalína. Na druhém místě Rohovka a na třetím místě Přibyslavice. Kromě mladých má sbor i několik dalších družstev, kterými jsou ženy a dva týmy mužů, kteří se účastní Pelhřimovské hasičské ligy.