Současný sbor má 114 členů. Z toho je 73 mužů a 41 žen. Co se týče počtu soutěžních družstev, tak by Onšovu mohl ledajaký tým závidět. Šest sportovních družstev je na tak malou obec opravdu hodně. A nejsou jen do počtu. Již delší dobu se místní účástní všech okresních soutěží a nevedou si vůbec zle. Místní “áčko“ již posbíralo celou řadu vavřínů.

Dobrovolní hasiči v Onšově mají bohatou historii. Založení se datuje k 18. červenci 1907. Vše začalo takzvaným vysvěcením první stříkačky, se kterou místní hasiči tehdy začínali.

Technika se za celá ta léta obměnila a v současné době má sbor hned několik vozidel. „Náš sbor má tři zásahová vozidla, jeden traktor, avii, autobus, vozík, generátor a velké množství přenosných stříkaček, které nechybí na žádné ze sportovních akcí, kterých se účastníme a nebo pořádáme,“ vyjmenoval vše starosta sboru Karel Maleček.

Mezi onšovským arsenalem však nenajdeme jen vozidla, ale i praktické věci, které místnímu sboru už kolikrát vytrhly velký trn z paty.
„Máme zde například motorové pily, brusku, vysílačky, dýchací přístroje, čerpadlo a nebo třeba svítilnu,“ podotkl na závěr starosta sboru Karel Maláček.

Martin Tkadlec