Za nedostatek této činnosti musejí být dobrovolní hasiči vděční, nezbyl by jim pak čas na organizování nejrůznějších akcí.

Vezmeme-li to popořadě od začátku roku, kolem měsíce února pořádají masopust. V srpnu se sjedou do Budíkova sbory z okolí na hasičskou soutěž. V září se utkají v – pro hasiče možná trochu netypickém sportu – nohejbalu a poslední měsíc v roce už tradičně patří každoročnímu hasičskému plesu.

Budíkovský sbor dobrovolných hasičů zatím naposledy zaznamenal úspěch na hasičské soutěži v Čejově. Může se pochlubit krásným druhým místem.

Celkem je budíkovských hasičů přes třicet. Jedno z jejich čtyř družstev se skládá z dětí, další z žen a dvě tvoří muži.

Naverbovat nové členy prý problém nemají. „Mladé, z nichž nám vyrostou hasiči, si najdeme sami, a pokud někoho požádáme o spolupráci, neodmítne. Funguje nám to výborně,“ pochvaluje si velitel.

Momentálně žijí budíkovští dobrovolní hasiči 115. výročím založení sboru. „Oslava této události je už v sobotu a začne ve 13 hodin,“ upřesnila starostka Marie Žáčková. U příležitosti oslavy je připravena soutěž v požárním překážkovém útoku. Po následném vyhodnocení výsledků zahraje kapela Proxima. „A až se setmí, vypukne ohňostroj,“ slibuje Soukup.

Dominika Dufková