„Za rok se účastníme asi 33 soutěží. Mezi ně patří i soutěž v požárním útoku havlíčkobrodské ligy, kam jezdíme už pět let. Dále soutěžíme na extralize v požárním sportu, a dalších významných soutěžích po celé republice,“ přiblížil velitel družstva Michal Vacek a dodal, že jednu soutěž také sami pořádají.

„Letos měla naše družstva velmi pěkně rozběhnutý útok, ale nakonec jsme skončili až na 12. a 14. místě. Zato ženy byly druhé. Na akci přišlo přes 500 lidí, pro děti byla připravena skákací trampolína a pro starší posezení s harmonikou,“ připomněl nedávnou soutěž Vacek.

Sbor hasičů v Kejžlici vznikl v roce 1891 a nyní má celkem 88 členů. Ve sboru působí dvě soutěžní družstva mužů, jedno žen a dvě dětí. Členové pořádají nejrůznější akce, mezi které patří hasičský ples, pouťová zábava, ligová soutěž, silvestr nebo brigády pro obec a jiné organizace. Co se týče zásahové činnosti, ani při té kejžličtí hasiči nezahálí.

„Naše zásahová jednotka působí i mimo území obce Kejžlice. V letošním roce jsme měli již 10 zásahů, z toho 3 byly požáry. Největší požár, kterého jsme se letos zúčastnili, byl požár lesa na Havlíčkobrodsku. Tam byla nasazena všechna čerpadla a patnáct hasičů,“ informoval Michal Vacek. S hasiči z Kejžlice spolupracuje samotná obec, která přispívá také na jejich fungování.

V tomto roce dobrovolníci získali nové vybavení a také podružile se sborem dobrovolných hasičů v Rakousku.

Simona Valentová