Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Lesenští hasiči pomáhají budovat koupaliště

Lesná - Obec Lesná, která spadá pod správní obvod města Pacov, sice nemá ani stovku obyvatel s trvalým bydlištěm, ale sbor tamních dobrovolných hasičů si na počet svých členů nemůže stěžovat.

15.7.2009
SDÍLEJ:

Aktivní činnost se jednotlivým členům rozhodně nedá upřít. V poslední době tráví čas na brigádách v obci, kde se nyní upravuje rybník. Díky hasičům pak bude moci sloužit ke koupání. Foto: Vladislav Rokos

Kvůli velkému zájmu vznikla hned dvě družstva mužů a také jedno žen. Celý sbor čítá dohromady šestačtyřicet členů.

Počátky činnosti sboru dobrovolných hasičů v Lesné sahají až do roku 1909 a od té doby se mnohé změnilo. „V současné době se účastníme všech akcí týkajících se zvelebování obce, zejména brigád. Nyní pracujeme především na úpravě obecního rybníka, který pak bude možné využít ke koupání,“ informoval za hasiče z Lesné Vladislav Rokos.

Také dodal, že mezi členy sboru patří i mnoho chalupářů, kteří se všech akcí rovněž aktivně účastní. Přes celé léto se členové sboru zabývají provozem tamního letního parketu. Výtěžek z této činnosti se pak použije na jeho další rozvoj či pro jiné zlepšení života v obci.

Sbor z Lesné k požárům a jiným zásahům vyjíždí jen zřídka, ale zato se účastní některých soutěží v okolí. K nejlepším výsledkům z nedávné doby patří vítězství ženského družstva na soutěži v Útěchovicích. Členové dobrovolného sboru jsou navíc sami pořadatelé soutěže, a to nočního požárního útoku. Ten se v Lesné těší spolu s doprovodnou taneční zábavou již šestileté tradici.

„Letos se našeho nočního cvičení zúčastnilo dvaatřicet družstev. Každý rok se snažíme připravit soutěžícím lepší podmínky a snad se nám to i daří,“ zhodnotil vlastní pořadatelskou činnost za zbytek týmu Vladislav Rokos.

Simona Valentová

15.7.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto.

Od sokolovny zmizel červený golf

Čerti v pelhřimovském domově seniorů

Pelhřimovský domov pro seniory dává šanci na přijetí výhradně místním

Rodiče v Pelhřimově vysází stromy za své potomky

Pelhřimov – V okolí Pelhřimova se ve čtvrtek odpoledne objeví 63 nových stromků. Vysadí je rodiče nových občánků v lokalitě za vodojemem v Pelhřimově směrem od Vlásenické ulice ke Starému Pelhřimovu.

Libkovankafest láká na dechovku do Častrova už potřetí

Častrov, Libkova Voda – Milovníci dechovky už potřetí zamíří do Častrova. V sobotu 21. října se v tamním kulturním domě uskuteční třetí ročník Libkovankafestu, jemuž dala jméno dechová muzika Libkovanka, která působí v nedaleké Libkově Vodě.

Martin Lank: Největší klad programu Realistů je jeho reálná splnitelnost

Jihlava - Jedním z největších překvapení voleb před čtyřmi lety na Vysočině byl poslanecký mandát pro Martina Lanka. Ten kandidoval za hnutí Úsvit a získal více hlasů než poslankyně za ODS. Do voleb jde Martin Lank i letos, a to na kandidátce Realistů

Předseda strany nemůže zůstat za bukem, říká Jan Veleba

Vysočina - Jediný předseda celostátní strany z Vysočiny Jan Veleba jde i do těchto voleb. Je lídrem Strany práv občanů (SPO) pro Vysočinu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení