Současný bácovický tým si zatím drží stálý počet čtrnácti členů. Rozděleni jsou do dvou družstev – sedm mužů a sedm žen. Muži se dobrovolnou hasičskou činností zabývají už řadu let, ženské družstvo přestoupilo do Bácovic před pěti lety z Červené Řečice.

„Jsme rádi, že se nás dalo dohromady alespoň tolik. Děti mezi námi zatím nemáme, protože jsou většinou ještě příliš malé,“ vysvětlil člen sboru David Krupička.

Obě družstva soutěží v požárním útoku kategorie Hrbáč a jsou přihlášena do pelhřimovské hasičské ligy. Jejich činnost spočívá hlavně v účasti na různých soutěžích, které se teď konají skoro každý víkend. Jedna z nich se uskuteční právě tuto sobotu v Bácovicích.

„Jedná se o druhé kolo soutěže O pohár starosty obce Bácovice, která spadá pod pelhřimovskou hasičskou ligu,“ dodal Krupička.

Soutěže by se mělo zúčastnit dvacet pět družstev, přičemž družsvo žen z Bácovic je po úvodním kole na prvním místě s patnácti body. Vítězem se stane družstvo, které je v nejkratším čase schopno sestavit veškerou hasičskou techniku a následně zasáhnout terče proudem vody. Pokud někdo udělá něco špatně, družstvo dostane trestné body a může být i diskvalifikováno.

Co se týče zásahů u opravdových požárů, neměli zatím bácovičtí hasiči příležitost předvést, co v nich je.

Simona Valentová