„Těch bodů ztrácíme dost. Do konce zbývá už málo zápasů, nevím, jak to zvládneme,“ připouští pelhřimovský kapitán Jan Homolka.

Porážka s Holešovem mrzela o to víc, že si celek ze západu Vysočiny vytvořil dostatek šancí na to, aby zápas v pohodě a zavčas rozhodl, ovšem žalostná koncovka je v současné době tím největším problémem. „První poločas jsme měli pět jasných šancí, z toho se daly dát dva tři góly a byl by to jiný zápas,“ pokrčil rameny třiadvacetiletý odchovanec Nového Rychnova.

Podobný scénář byl k vidění i v předchozím domácím duelu s Rosicemi, proti kterým si Pelhřimov rovněž vytvořil slibné příležitosti. „Tam to bylo ve druhé půli, kdy jsme nedali asi čtyři šance,“ podotýká Homolka.
Naděje na záchranu divize se tak pomalu dostává jen do oblasti teorie. „Chtěli jsme ze zápasů s Holešovem a v Bystřici šest bodů, to už se nám nepovede, uvidíme v sobotu. Pokusíme se něco urvat,“ říká odhodlaně Homolka.

V Bystřici má Pelhřimov poměrně solidní bilanci. V historii divizních zápasů tam ještě neprohrál.  „V nedávné historii jsme měli sezony, kdy se nám dařilo spíše venku. Je pravda, že v Bystřici nám to asi svědčí, uvidíme,“ dodal kapitán Pelhřimova.