Změna na špici tabulky. Po klopýtnutí Speřic vede Kamenice nad Lipou

Pelhřimovsko – Fotbalová I. A třída mění lídra. Po remíze Speřic v Polné se na první příčku posunula Kamenice nad Lipou.

6.10.2014

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Jan Pořízek

Jednadvacet bodů má i béčko Havlíčkova Brodu. Pokračuje tápání Pacova. Ten o pouti jen remizoval s Pohledem.

KAMENICE N. L. – N. RYCHNOV 1:0
Okresní derby přineslo vyrovnaný boj, domácích střelců se v prvním poločase držela smůla. V 11. minutě hlavičkoval Melzoch do tyče, stejně se vedlo i Zdeňkovi a Filípkovi. Na druhé straně stihl před Kratochvílem sebrat z míč z trávníku Votápek a poradil si i s povedenou střelou Faltýnka, kterou zastavoval až na brankové čáře. Po přestávce se Kamenice dočkala, pohlednou akci zakončil střelou k tyči A. Kos. Hosté toužili po vyrovnání, ale vyloženou šanci už si nevypracovali.

Gól: 58. A. Kos. Rozhodčí: Niederle. ŽK: 2:2. Diváci: 120. Poločas: 0:0. Kamenice n. L.: Votápek – Hadrava, Šuranský, R. Pelc, Strašík, P. Zahradník, Spěváček, Zdeněk, Melzoch (78. Vávra), A. Kos (58. Hadač), Filípek (83. T. Zahradník). Nový Rychnov: Holan – V. Mareš, Loskot (66. Hájek), Březina, Červenka, O. Kratochvíl, Paclík, Faltýnek, J. Mareš, Švec, J. Kratochvíl (64. Karpíšek).⋌ (nov)

PACOV – POHLED 1:1
Pacov zase neúspěšně bojoval s nepřesným zakončením. Přesto získal už v 11. minutě vedení. Kostroun získal na polovině míč, našel Přibyla a po jeho centru uklidil míč do sítě Hrobský. Za dalších jedenáct minut ale přišla odpověď. Domácí selhali při autovém vhazování, ztratili míč a střelou na zadní tyč srovnal Zych. Po přestávce se bezbrankový stav už nezměnil. „Snažili jsme se o útočnou hru, ale neprosadili jsme se, i když jsme si vypracovali asi čtyři dobré šance," lamentoval trenér Pacova Luděk Šlechta.

Góly: 11. Hrobský – 22. Zych. Rozhodčí: Beseda. ŽK: 1:2. Diváci: 250. Poločas: 1:1. Pacov: Faltýnek – Vlk (46. L. Rybčák), Kuran, Vlach (67. Z. Rybčák), Bártů, Stejskal, Kostroun, Hrobský (46. Vítámvás), Kabíček, Přibyl, Váňa. ⋌(va, šch)

BEDŘICHOV – PELHŘIMOV B 1:2
Domácí začali velmi dobře a v úvodních deset minutách měli dvě šance ke vstřelení gólu. Kolman a David Novák však neuspěli. Poté začali hosté hrát koncentrovaněji a důrazněji, a ze skrumáže před Šánovou brankou se ujali vedení gólem Rysla. Další ranou do sebevědomí domácích byla hezká trefa Hrnčíře z dálky. Hosté pak přehrávali Bedřichov až do konce poločasu. Do druhé půle nastoupili domácí jako vyměnění. Zatlačili Pelhřimov do obrany, měli několik šancí, ale až v 81. minutě snížil Kolman. Pak nastřelili tyč a v nastavení orazítkoval Volák z přímého kopu břevno.

Góly: 81. Kolman – 22. Rysl, 25. Hrnčíř. Rozhodčí: Jurka. Bez karet. Diváci: 20. Poločas 0:2. Pelhřimov B: Švec – Razima (50. Vojta), Hejda, Skořepa, Rysl, Šafařík, J. Kubík, Kropáček, Hurda, M. Kubík, Hrnčíř.

SJ. POLNÁ B – SPEŘICE 1:1
Utkání začalo svižně, hned v první minutě protáhl Ganobjak Rychteckého a z následného protiútoku mířil Diviak vedle. Ve 14. minutě vylekal domácího brankáře ze čtyřiceti metrů střelou do břevna Němec. Pak Rychtecký nadvakrát vychytal Štěpána. Ve 35. minutě se po sporném faulu na Holase kopal přímý kop, Šimek trefil tyč a následná dorážka Oberreitera skončila v síti. Pojistku mohl do přestávky přidat Diviak, ale trefil jen Brzoně. Pak se dvakrát zaskvěl brankář Rychtecký, který vychytal Štěpána i Moravu. Druhý poločas začali lépe hosté, ale střela Jančíka a tutovky Moravy a Štěpána gólem neskončily. Až čtvrt hodiny před koncem rozhodčí zapískal rozehrání přímého kopu v době, kdy si Rychtecký stavěl zeď, a Čihák pohodlně srovnal.

Góly: 35. Oberreiter – 75. Čihák. Rozhodčí: Kubeš. ŽK: 2:5. ČK: 0:1 (90. Jančík). Diváci: 80. Poločas 1:0. Speřice: Brzoň – Čermák, Jančík, Němec, Martin Pohan st., Ganobjak (62. Čihák), Morava, Štěpán, Huňáček, Vlček, Martin Pohan ml. ⋌(vb)

6.10.2014 VSTUP DO DISKUSE

Do Putimova zašli volit dva Markové Šalandové

Volby ve Včelničce.
4

Volební komise se ve Včelničce baví také háčkováním

Na nesprávném místě: Ze základní školy poslali voliče do kulturního domu

Kamenice nad Lipou – Stále rušno mají dnes ve volební místnosti v Kamenici nad Lipou. První, kdo svůj hlas do urny ve volební místnosti na tamní základní škole vhodil, byl člen komise Ján Lettrich.

V Nové Cerekvi nenechali volit muže, který měl nesrovnalosti s trvalým bydlištěm

Nová Cerekev – V Nové Cerekvi na Pelhřimovsku mělo v pátek v 18 hodin odvoleno 145 voličů. Desítka z nich přišla do volební místnosti na radnici městyse s volebním průkazem.

V nejmenší obci v zemi přišel k volbám první volič krátce před patnáctou hodinou

Vysoká Lhota – Do nejmenší obce v České republice, Vysoké Lhoty na Pelhřimovsku, přišel první z patnácti zapsaných voličů v pátek odpoledne zhruba deset minut před patnáctou hodinou.

Absurdní šikana? Český řidič platil pokutu za překročení rychlosti o 1 km/h

Doby, kdy čeští řidiči mohli nad postihy za dopravní prohřešky spáchané v zahraničí v podstatě mávnout rukou, jsou dávno pryč. Dnes totiž existuje velká šance, že si vás "najdou" i po navrátu do České republiky. Oznámení o pokutě vám přitom může přijít i po několika měsících. A co je mnohem důležitější, pokutu můžete dostat i za naprostou banalitu.